Jedno zamiast wielu…

  Nowe narzędzie firmy Mate wytwarza prowadnice kart w nieskończenie wielu długościach – teraz jedno narzędzie wykonuje pracę wielu!

   Mate Precision Tooling upraszcza produkcję prowadnic kart w zespołach elektronicznych oferując swoje nowe narzędzie o nazwie Continuous Card Guide Tool (narzędzie do ciągłej produkcji prowadnic kart). Teraz można wytwarzać prowadnice kart o dowolnej długości, co eliminuje konieczność stosowania wielu urządzeń i czynności dodatkowych.

  Continuous Card Guide Tool firmy Mate zwiększa możliwości istniejących dziurkarek w następujący sposób: długość prowadnicy karty można dostosować do długości płytki drukowanej, by dać jej maksymalne oparcie w zespole elektroniki; eliminuje potrzebę kupowania kilku narzędzi do różnych zastosowań; jedno narzędzie wykonuje pracę wielu, zmniejszając ilość potrzebnych do pracy narzędzi i skracając ich ustawianie; wytwarza nadwymiarowe prowadnice kart, które wcześniej wymagały czynności dodatkowych. I nie wymaga specjalnego oprogramowania.

  Przeznaczony do szybkiego i skutecznego dziurkowania, zespół do ciągłej produkcji prowadnic kart (Continuous Card Guide Assembly) wytwarza formę wstępną. Podczas cyklu powrotnego dziurkarki, wmontowane sprężyny zdejmujące w zespole prowadnicy karty wyjmują poddawany obróbce przedmiot z zespołu. Następnie dziurkarka w sposób przyrostowy przesuwa arkusz i proces jest powtarzany, dopóki nie powstanie prowadnica karty o odpowiedniej długości. Odległość między formami jest różna w zależności od długości formy początkowej, co z kolei zależy od wielkości użytej stacji.

  Jak wszystkie narzędzia firmy Mate, Continuous Card Guide Tool zaprojektowano tak, by zapewnić mu maksymalną żywotność. Jego solidna konstrukcja zawiera m.in. wkładki z polerowanej stali narzędziowej zapewniające bezawaryjną pracę, stalowe sprężyny w górnym i dolnym mechanizmie zdejmującym oraz w pełni wymienne części zamienne dla maksymalnej wygody użytkownika.

  Produkowane przez Mate oprzyrządowanie do ciągłej produkcji prowadnic kart można stosować w najpopularniejszych sterowanych numerycznie dziurkarkach z głowicą rewolwerową, włącznie z tymi wykorzystującymi oprzyrządowanie Thick Turret, Trumpf, Thin Turret, 112, 114, Nova i Salvagnini.

  Więcej informacji na temat oprzyrządowanie do ciągłej produkcji prowadnic kart firmy Mate można uzyskać zamawiając bezpłatny biuletyn pod numerem 1-763-421-0230. Można także wysłać list do MATE PRECISION TOOLING, 1295 Lund Boulevard, Anoka, Minnesota 55303.

  e-mail: marketing@mate.com

  www.mate.com