HP tworzy pod kątem rynku MCAD

Architektura daje inżynierom bezpieczny dostęp w czasie rzeczywistym do zasobów wysokowydajnych stacji roboczych tam, gdzie jest im potrzebny

Firma Hewlett-Packard wykorzystuje swoją infrastrukturę, by poprawić zdolność produkcyjną inżynierów – nowa oferta firmy skierowana jest do firm potrzebujących skonsolidować bazy danych, zorganizować biura w miejscach odległych i w sposób bezpieczny współpracować z aplikacjami MCAD.

HP Blade Workstation Solution dla MCAD, która – jak twierdzi HP – oferuje możliwości wydajnej stacjonarnej stacji roboczej, centralizuje moc obliczeniową do wykonywania aplikacji MCAD w ośrodku danych, umożliwiając jednocześnie zdalny dostęp z niemal dowolnego miejsca. HP Blade Workstation Solution została przetestowana na rozmaitych wiodących aplikacjach MCAD, otrzymała certyfikat i może zostać skonfigurowana z wykorzystaniem jednego lub dwóch szybkich procesorów dwurdzeniowych albo czterordzeniowych Intel Xeon, a także dedykowanej karty graficznej NVIDIA FX 1600M celem uzyskania optymalnej wydajności.

Zamiast sytuacji, w której MCAD działa na stacji roboczej na biurku inżyniera, przenieśliśmy je do ośrodka danych umieszczonego w pobliżu serwera PLM lub PDM – stwierdza Vern Rhead, kierownik ds. produktów Blade Workstation w firmie HP.

Podstawą umożliwiającą taki zdalny dostęp jest HP Remote Graphics Software (RGS – zdalne oprogramowanie graficzne), zaawansowane narzędzie sieciowe, które w pełni wykorzystuje zasoby obliczeniowo- graficzne HP Blade Workstation. RGS z dużą szybkością wysyła zaszyfrowane piksele przez standardowe sieci LAN, WAN lub VPN do niemal wszystkich typów urządzeń, włącznie z terminalami HP lub komputerami PC, notebookami i stacjami roboczymi pracującymi pod kontrolą systemu Windows.

HP Blade Workstation Solution dla MCAD zostało przetestowane na rozmaitych wiodących aplikacjach MCAD i uzyskało certyfikat

Read przekonuje, że jest wiele korzyści z zastosowania MCAD na infrastrukturze typu blade/odległy użytkownik. Dzięki umieszczeniu stacji roboczych w ośrodku danych z szybkimi połączeniami sieciowymi, nie występuje czasochłonne przesyłanie plików CAD i rozproszone geograficznie zespoły projektantów mogą w bardziej wydajny sposób przeglądać duże cyfrowe prototypy i wykonywać na nich operacje w czasie rzeczywistym. Bezpieczeństwo danych i utrzymanie infrastruktury informatycznej znacznie poprawiło się, jako że aplikacje MCAD i związane z nimi dane projektowe są kontrolowane, monitorowane, zapisywane i chronione z wnętrza bezpiecznego ośrodka danych.