Expo

  Elektronika

  1. Nowy PLL/syntezator 3900-4300 MHz firmy Crystek

  Do użytku w komputerach, urządzeniach radiowych i innych zastosowaniach elektronicznych

  PLL/syntezator CPLL58-3900-4300 firmy Crystek działa w paśmie od 3900 do 4300 MHz z typowym krokiem co 2500 kHZ. Skonstruowany i produkowany w USA, mieści się w kompaktowej obudowie SMD 14,8 x 20,3 x 3,8 mm, co oszczędza miejsce na płycie. Konstrukcja PLL/syntezatora firmy Crystek zasadniczo polega na owinięciu VCO wokół PLL w pakiet tylko minimalnie większy niż samo VCO i znacznie mniejszy niż odrębne moduły VCO/PLL. CPLL58-3900-4300 potrzebuje tylko zewnętrznej częstotliwości odniesienia i napięć zasilających wewnętrzne PLL (pętla stabilizacji częstotliwości) i VCO (generator sygnału o częstotliwości regulowanej napięciem) i jest programowany przy użyciu standardowego interfejsu (dane, zegar, obciążenie). Typowy szum fazowy CPLL58-3900-4300 wynosi -95 dBc/Hz przy offsecie 10 kHZ i minimalnej mocy wyjściowej 3 dBm. Napięcie VCO wynosi 5V dc, napięcie PLL zaś =3V dc. Typowe tłumienie drugiej harmonicznej wynosi -15 dBc. Urządzenie to idealnie nadaje się do zastosowań w telekomunikacji, komputerach, sprzęcie radiowym, stacjach bazowych i dla innych zastosowań w elektronice.

  2. Ultra-niskoszumowe trzyosiowe akcelerometry z TEDS firmy uDytran Instruments

  Charakteryzuje się znakomitym stosunkiem sygnału do szumu.

  Nowy miniaturowy trzyosiowy akcelerator firmy Dytran Instruments zaprojektowano do testów z zakresu analizy modalnej. Seria 327AT charakteryzuje się solidną, spawaną laserowo konstrukcją zawierającą ceramiczne elementy czujnikowe dobrane do ultra-niskoszumowej elektroniki JFET. Urządzenie zawiera TEDS IEE 1451.4. Przy reakcji na niskie częstotliwości – 10 procent do 0,31 HZ akcelerometr serii 327AT oferuje znakomitą reakcję fazową przy niskich częstotliwościach. Charakteryzuje się także znakomitym stosunkiem sygnału do szumu. Akcelerometry serii 3273AT są dostępne w zakresach czułości 10, 50 oraz 100 mV/g. Ten trzyosiowy,hermetycznie szczelny, wyposażony w przylegające mocowanie z  pojedynczym czteroszpilkowym złączem akcelerator IEPE waży zaledwie 2,7 g. Do tak niewielkiej wagi przyczynia się tytanowa obudowa, która zapewnia minimalne obciążenie masowe testowego egzemplarza tego akcelerometru.

  3. Nowy sterownik silników prądu stałego z mostkiem 6 AH firmy Allegro MicroSystems

  Poprawia niezawodność systemu użytkownika.

  Nowy, w pełni zabezpieczony, wyposażony w pojedynczy chip i pełen mostek sterownik silników IC służy do zastosowań do szczotkowych silników prądu stałego. To nowe rozwiązanie poprawia niezawodność systemu użytkownika w porównaniu do innych rozwiązań dyskretnych i przeznaczone jest dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej. SPF7302 zawiera różne zintegrowane obwody zabezpieczające i zewnętrznie nastawiany czasomierz zwłoki do zatrzymywania OCL zapewniający poprawne uruchamianie silników. Przy uruchamianiu wykrywa się także otwarte obciążenie, aby zapewnić stabilne działanie tego urządzenia. Inne najważniejsze funkcje to zabezpieczenie przeciwprzepięciowe (OVP), zabezpieczenie nadprądowe (OCP) z przerzutnikiem, adaptowane do DMOSFET w każdym pełnym mostku; odcięcie podnapięciowe (UVLO) oraz ograniczenie nadprądowe. Obudowa to 16-szpilkowa obudowa „power package” HSOP o wzmocnionej odporności cieplnej z eksponowaną nakładką termoprzewodzącą na  jej spodzie. Cena 5,10 USD przy zakupie 1000 szt.

  4. Adresowany wyłącznik biegunowy Serii N firmy Carling Technologies

  Temperatury robocze od -40 do 85°C

  Adresowany wyłącznik biegunowy Serii N firmy Carling Technologies wygląda i zachowuje się jak tradycyjne elektromechaniczne urządzenie sterujące sprzężone z wbudowanym PCB dla zapewnienia klientom uniwersalnej i oszczędnej alternatywny dla przełączników opartych na CAN/LIN. Seria N dostarcza do 144 indywidualnych numerów ID przełącznika ,stosując obwód drabinki rezystorowej. Różne numery ID przełącznika uzyskuje się, zmieniając wartości rezystorów związane z poszczególnymi obciążeniami. Te indywidualne obciążenia można następnie przypisać do konkretnych funkcji, którymi steruje przełącznik. Każdy przełącznik przyłączony jest do ECU. Napisano oprogramowanie aplikacyjne rozpoznające numery ID przełącznika w celu określenia, które obciążenie jest właśnie kontrolowane, jak również wybranej pozycji nastawnika. W rezultacie oznacza to uproszczenie wiązek przewodów oraz możliwość sterowania konkretnymi obciążeniami z dowolnego miejsca w kabinie pojazdu. Można teraz zmieniać miejsca przełącznika bez potrzeby kosztownego i czasochłonnego przeprojektowania wiązek, co zapewnia idealną elastyczność projektowania. Wytrzymałość napięciowa Serii N wynosi 4VA przy 28V dc (maks.); wytrzymałość dielektryczna 1250 RMS pomiędzy biegunami oraz 3750 RMS pomiędzy częściami przewodzącymi a dostępnymi powierzchniami. Rezystancja izolacji wynosi 50 megaomów, a maksymalne drganie styków 20 ms. Zakres temperatur roboczych od -40 do 85°C.

  Napęd hydrauliczny

  5. Siłowniki pneumatyczne firmy AutomationDirect

  Charakteryzują się korpusami ze stali nierdzewnej z podwójną wstawioną konstrukcją

  AutomationDirect rozszerzyło swój asortyment NITRA™ o serię bezobsługowych siłowników z okrągłymi korpusami ze stali nierdzewnej. Te nowe siłowniki mają korpusy ze stali nierdzewnej typu 304 i z przyłączeniami z wysokowytrzymałego stopu aluminium. Dostępne są modele o działaniu pojedynczym i podwójnym z różnymi opcjami montowania (nosek, przegub, obie strony). Niektóre modele siłowników są zaopatrzone w tłoki magnetyczne do wskazywania pozycji. Średnice cylindrów w tej serii mają rozmiary od 7/16 do 2 cali i w zależności od tego rozmiaru długość skoku zmienia się od 1/2 do 18 cali. Siłowniki pneumatyczne NITRA są idealne do wielu zastosowań, takich jak linie pakujące, przenośniki, miejscowy transport materiałów oraz robotyka.

  6. Miniaturowe wkładki kryzowe firmy Lee Co.

  Najmniejsze, samoutrzymujące się dławiki przepływu na rynku

  Firma Lee Co. oferuje swoje miniaturowe, kalibrowane wkładki kryzowe IMH Insert Orfices do cieczy i gazów w rozmiarach średnicy 2,5 i 5,5 mm. Są to najmniejsze, samoutrzymujące się dławiki przepływu dostępne na rynku. Zaprojektowano je, aby znacznie podnieść dokładność w porównaniu do zwyczajnie wierconych otworów. Dokładność potwierdzają 100% testy przepływu, zapewniające przepływ znamionowy każdej kryzy z dokładnością do ±5%. Nowe wkładki kryzowe IMH, zbudowane całkowicie ze stali nierdzewnej, oferowane są w szerokim zakresie przepływów, a najmniejsza kryza ma średnicę 0,05 mm. Pewne modele zawierają integralny ekran bezpieczeństwa, a ich instalację ułatwia sprawdzona w firmie Lee zasada kontrolowanego rozprężenia, która zapewnia retencję i uszczelnienie zapobiegające wyciekom,

  7. Seria 6A inteligentnych pozycjonerów elektro-pneumatycznych firmy Bray Controls

  Do zastosowań z siłownikami pneumatycznymi o podwójnym lub pojedynczym działaniu.

  Seria 6A inteligentnych pozycjonerów pneumatycznych oferuje precyzyjne sterowanie przepływem oraz zaawansowaną łączność cyfrową. Dzięki zastosowaniu sprawdzonej technologii seria ta wyróżnia się niezawodnością w terenie oraz najmniejszym zużyciem powietrza na rynku. Przy współpracy z siłownikami pneumatycznymi o podwójnym lub pojedynczym działaniu pozycjonery te mogą przyjmować na wejściu analogowy sygnał 4-20 mA lub sygnały z BUS intelligent HART, FOUNDATION Fieldbus™ lub PROFIBUS PA. Oferuje się obudowy zarówno wodoszczelne (NEMA 4, 4X/IP66), jak i odporne na wybuch (NEMA 4, 4X, 7 oraz 9). Na żądanie dostępna jest wodoszczelna obudowa ze stali nierdzewnej. Akcesoria opcjonalne

  obejmują zewnętrzny przewód rozgałęźny do trzech manometrów, wzmacniacz objętości oraz regulator filtru powietrza. Płytki opcjonalne obejmują moduł retransmisji, programowane przełączniki elektroniczne oraz uruchamiane krzywką łączniki krańcowe. Wszystkie opcjonalne akcesoria i płytki można łatwo zainstalować w terenie.

  8. Sprzęgła CD® Couplings firmy Zero-Max radzą sobie z wysokimi naprężeniami

  Dostępne modele z jedną lub dwiema aluminiowymi piastami ruchomymi.

  Nowe sprzęgła CD Couplings® firmy Zero-Max zapewniają idealne połączenie wysokiej obciążalności dynamicznej ze znaczną sztywnością skrętną, co zapewnia niezawodne funkcjonowanie systemu w zastosowaniach wraz z pompami hydraulicznymi o stałej wydajności napędzanych serwomotorami. Zostały tak zaprojektowane, aby część robocza była wykonana z materiału kompozytowego. Konstrukcja tarczy kompozytowej wytrzymuje wymagającą współpracę z serwomotorami i powodowane przezeń naprężenia. Dostępne są modele sprzęgieł CD Couplings z jedną lub dwoma piastami ruchomymi oraz z rowkiem klinowym lub bez. Modele z jedną piastą przenoszą momenty od 40 do 1436 Nm i więcej przy prędkościach od 4400 do 17 000 obr./min. Wszystkie sprzęgła CD Couplings są przyjazne środowisku naturalnemu i wytwarzane z materiałów zgodnych z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej.

  9. Niskociśnieniowy przetwornik firmy Ashcroft® teraz z wyjściem napięciowym

  Przeciążalność ciśnieniową i diody statusu LED jako standardowe wyposażenie

  Niskociśnieniowy przetwornik CXLdp firmy Ascroft jest teraz dostępny w wersji z wybieranymi zworkami wyjściami 0-5 lub 0-10V dc, a także w oryginalnej konfiguracji wyjścia 4-20 mA. Skonstruowany specjalnie, aby zapewnić stabilne i wiarygodne różnicowe pomiary ciśnienia w systemach HVAC sterowania ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją w budynkach, CXLdp oferowany jest w dwukierunkowych i jednokierunkowych zakresach  od 0/0,1 po 0/25,0 cali H20 i dokładnościach ±0,8 oraz 0,4 procent FS. Standardowa funkcjonalność zawiera przeciążalność ciśnieniową, diody statusu LED, zgodność z dyrektywą RoHS oraz świadectwa bezpieczeństwa CE i EMI/RFI. Niewielka obudowa i liczne opcje instalacji umożliwiają łatwe przyłączenie przetwornika CXLdp do szyny DIN, przewodu lub ściany. Dzięki wygodnemu odłączanemu blokowemu złączu elektrycznemu CXLdp można zainstalować bez przerywania zasilania.

  Materiały/ Mocowania

  10. Technologia metali porowatych firmy Mott Corp.

  Spełnia wymagania filtracji i sterowania przepływu dla wytwórców sprzętu medycznego

  Wyroby, podzespoły i filtry firmy Mott z metalu porowatego stosuje się w licznych zastosowaniach medycznych (gazowych i ciekłych) wymagających dokładnej wydajności filtracji, precyzyjnych parametrów przepływu, kompatybilności biologicznej, wysokiej odporności na temperaturę oraz wytrzymałości na ponawiane agresywne procesy chemiczne i cieplne. Firma ta projektuje i produkuje wyroby z metalu porowatego, aby sprostać wymaganiom dotyczącym filtracji i sterowania przepływem dla wielu producentów i projektantów aparatury medycznej. Wyroby te zawierają kompatybilne biologicznie, porowate filtry tytanowe, wszczepialne urządzenia do odpowietrzania i podawania leków, metalowe filtry do stanowisk testowych, dystrybutory stosowane w procesach kultury komórkowej, filtry do zapobiegania zatykaniu się cewników i precyzyjne dławiki przepływu do podawania gazów w systemach podtrzymania życia.

  11. Konstrukcja uszczelnienia firmy Tech-Etch dla wentylatorów w formie plastrów miodu, ekranowanych od zakłóceń elektromagnetycznych

  Mocne, bardzo lekkie ramki aluminiowe

  Nowe ciągłe zintegrowane uszczelnienie do ekranowania wentylatorów w formie plastrów miodu oferują lepsze osiągi, mniejsze koszty oraz najkrótszy czas produkcji. Ciągłe odcinki wysokowydajnych uszczelek BeCu są mechanicznie instalowane pod wewnętrznym obwodem aluminiowej ramki wentylatora. Do produkcji i zakładania uszczelki na wentylatory w formie plastra miodu nie potrzeba żadnych narzędzi, co zmniejsza koszty. Po ukończeniu cały system wentylatora jest powlekany galwanicznie jako jeden element, więc wszystkie komórki plastra miodu, zintegrowaną uszczelkę BeCu, a także ramkę łączy się, co zwiększa przewodność i wydajność ekranowania. Nowe uszczelki są na składzie, a wydajna metoda produkcji mechanicznej zmniejszyła czas realizacji zamówienia. Firma Tech-Etch produkuje na zamówienie i standardowe wentylatory w formie plastra miodu i filtry ekranowane od zakłóceń elektromagnetycznych, bardzo lekkie ramki aluminiowe dla różnych mediów. Produkcja prototypu i masowych ilości realizowana jest na własnych urządzeniach produkcyjnych i galwanicznych, co zapewnia dużą wydajność. Do wyboru wiele wykończeń zgodnych z dyrektywą RoHS.

  12. Nowe optycznie czyste taśmy firmy Adhesives Research

  Do wiązania powierzchni w podzespołach pojemnościowych ekranów dotykowych

  ARclear® 92400 and ARclear® 92469 to nowe, optycznie i elektronicznie czyste oraz wrażliwe na nacisk taśmy przylepne (PSA) firmy Adhesive Research do wiązania powierzchni w podzespołach pojemnościowych ekranów dotykowych. Zapewniają niezawodne więzy optyczne na całej powierzchni szkła wziernika pojemnościowych ekranów dotykowych z podłożami z tlenku indowo-cynowego (ITO). Obie taśmy wyróżniają się nowym spoiwem AS-192, które wykazuje nisko ekstraktowalne aniony i niskie odgazowanie lotnych związków organicznych (VOC) przy zachowaniu przejrzystości i czystości optycznej. Spoiwo to jest bezkwasowe i nie przyczynia się do korozji warstw ITO, co zapewnia długoterminową stabilność gotowego wyrobu. Arclear 92400 to taśma transferowa 1 mil, ARclear 92469 zaś 2 mil. W obu zastosowano optycznie czystą poliestrową przekładkę po obu stronach taśmy klejącej, co ułatwia obchodzenie się z nią i nakładanie. Firma może indywidualizować zgodnie ze szczególnymi specyfikacjami klientów wyroby taśmowe z taśmy klejącej AS-192 o grubości spoiwa do 0,08 mm w konstrukcjach transferowych i dwustronnych.

  14. Nowy poliwęglan klasy medycznej stabilizowany promieniowaniem firmy Bayer

  Spełnia wymogi powszechnie przyjętych norm kompaktybilności biologicznej.

  Dyskontując sprawdzoną wydajność Makrolon® Rx2530 firma Bayer MaterialScience LLC stworzyła żywicę poliwęglanową Makrolon Rx2435, nowy materiał klasy medycznej, odpowiedź na rosnący popyt na materiał, który można sterylizować promieniowaniem, do cienkościennych zastosowań medycznych. Tak, jak poliwęglan Makrolon Rx2530, żywica Makrolon Rx2435 wykazuje właściwe proporcje wytrzymałości mechanicznej i odporności na zużycie. Żywica Makrolon Rx2435 od poprzednich materiałów klasy medycznej różni się płynnością. Tak, jak poliwęglan Makrolon Rx2530, ten nowy materiał spełnia wymogi testów Urzędu USA ds. Żywności i Leków (FDA) według zmodyfikowanej normy ISO 1093, Część 1 “Ocena biologiczna przyrządów medycznych”, powszechnie uznawanej miary kompatybilności biologicznej. Potencjalne cienkościenne zastosowania Makrolon Rx2435 to komponenty dializowe, łączniki cewników, instrumenty chirurgiczne – takie jak trokary, retraktory i uchwyty – oraz przyrządy do podawania leków.