Europejska premiera NX4

  UGS wprowadza na rynek nową wersję systemu NeXt

  UGS, jeden z liderów oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), podczas konferencji przeprowadzonej 13–14 września br. w Stuttgarcie oficjalnie zaprezentował najnowszą wersję systemu – NX4. NX jest skrótem przyjętym przez UGS na określenie wizji rozwoju oprogramowania MDA zbudowanego w technice „NeXt generation”. Technika NX jest raczej kolejnym etapem rozwoju sprawdzonej, modułowej struktury Unigraphics niż nowym, odrębnym produktem.

  MICHAEL J. MAJCHRZAK – wydawca Design News i Tony Affuso – dyrektor i prezes UGS

  Unigraphics NX był pierwszą wersją systemu opartą na technice NX. Posłużyła ona jako platforma do integracji najlepszych elementów z Unigraphics i I-deas. Konferencja w Stuttgarcie stała się unikalną okazją do zapoznania się z nowymi możliwościami systemu, a także uzyskania wielu ciekawych informacji od osób bezpośrednio odpowiedzialnych za projektowanie, działanie i wdrożenie systemu, a także jego upowszechnianie na rynku europejskim.

  NX4 pomaga przedsiębiorcom w ich dążeniu do nowych rozwiązań, rozwijając kluczowe kategorie, obejmujące komputerowe symulacje, wprowadzające do środowiska NX4 wiele zaawansowanych możliwości CAE, system zarządzania informacjami o każdym etapie opracowywania nowego projektu, wygodny interfejs użytkownika pozwalający dostosować możliwości programu do preferencji konkretnego przedsiębiorstwa i wzrost szybkości przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi użytkownikami systemu.

  Ciekawym przykładem zastosowań możliwości NX4 jest NX Ship Design. Dedykowany dla przemysłu stoczniowego, wpisujący się w tradycję dostosowywania programu do konkretnych potrzeb, pozwala na łatwiejsze projektowanie elementów struktury okrętów, w tym pokładów, mostków, ramp przeładunkowych, bulajów. Uwzględnia specyficzne struktury stalowe, kratownice kadłuba itp. Wreszcie – pozwala pracować nad projektami, których złożenia obejmują do 1,5 mln elementów. Na uwagę zasługuje także NX Human Modeling, pozwalający na automatyczne generowanie zakresu ruchu ludzkiego ciała w pozycji siedzącej lub stojącej.

  Obszerną relację z konferencji, w tym wywiad z Tonym Affuso – prezesem UGS, a także prezentację NX4 opublikujemy w listopadowym wydaniu naszego magazynu. (ms)