Epson® zdobywa trzy prestiżowe nagrody TIPA

    W konkursie Technical Image Press Association (TIPA) Awards 2009 firma Epson otrzymała trzy spośród najbardziej cenionych europejskich wyróżnień w dziedzinie fotografii i cyfrowego przetwarzania obrazu. Epson Stylus Photo PX800FW otrzymał tytuł „Najlepszej wielofunkcyjnej drukarki fotograficznej w 2009 roku”, Epson Stylus Pro GS6000 zdobył nagrodę dla „Najlepszej drukarki wielkoformatowej w 2009 roku”, a Epson EH-TW5000 został „Najlepszym eksperckim projektorem fotograficznym w 2009 roku”.

    TIPA zrzesza 29 czasopism z trzynastu krajów i jest jednym z największych, najbardziej wpływowych stowarzyszeń wydawców prasy poświęconej fotografii oraz przetwarzaniu obrazu. Co rok wydawcy TIPA głosują na najlepsze europejskie produkty wprowadzone na rynek w ciągu minionych 12 miesięcy, biorąc pod uwagę innowacyjność, użycie najnowocześniejszych technologii, wzornictwo i ergonomię, łatwość użycia, a także — co istotne w obecnym klimacie ekonomicznym — współczynnik cena/wydajność. Trzy tegoroczne wyróżnienia kontynuują tradycję sukcesów Epsona w konkursie TIPA.

    Epson Stylus Photo PX800FW, fotograficzne urządzenie wielofunkcyjne formatu A4 z wbudowanym faksem, automatycznym podajnikiem dokumentów i obsługą Wi-Fi, otrzymało tytuł „Najlepszej wielofunkcyjnej drukarki fotograficznej w 2009 roku”. Sędziowie TIPA byli pod szczególnym wrażeniem „czarnego błyszczącego wykończenia i interfejsu z panelem dotykowym, który zapewnia urządzeniu ultranowoczesny wygląd”.

    Technologia wielkoformatowego druku firmy Epson została nagrodzona po raz drugi z rzędu — Epson Stylus Pro GS6000 otrzymał tytuł „Najlepszej drukarki wielkoformatowej w 2009 roku”. Jury TIPA uzasadniło tę decyzję w następujący sposób: Epson Stylus Pro GS6000 jest wyposażony w 8-kolorowy zestaw atramentów rozpuszczalnikowych opracowany przez firmę Epson. Ta profesjonalna drukarka wielkoformatowa oferuje trwałe wydruki o szerokości do 64 cali, przeznaczone do prezentacji w pomieszczeniach lub na zewnątrz, i może drukować na nośnikach powlekanych oraz niepowlekanych, takich jak winyl. Rozdzielczość do 1440×1440 dpi oraz szybkość druku do 25 m2/h zapewniają wysoką jakość i wydajność.

    Ukoronowaniem sukcesu Epsona w konkursie TIPA Awards jest tytuł „Najlepszego eksperckiego projektora fotograficznego w 2009 roku” przyznany urządzeniu EH-TW5000. Ten projektor do kina domowego oferuje imponujący współczynnik kontrastu (75 000:1) oraz najnowocześniejsze funkcje, zapewniając niedoścignioną jakość obrazu HD 1080p.