ŚWIATOWY DEBIUT NOWEGO MODELU 370Z ROADSTER

Nissan zaprezentował zupełnie nowy model samochodu sportowego z serii Z® – 370Z Roadster. Światowa premiera tego nowego modelu odbyła się podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Nowym Jorku. Nowy model dołączył do zaprezentowanego niedawno Nissana 370Z Coupe.

Zupełnie nowy 370Z Roadster trafi do sprzedaży jako model na rok 2010. Charakterystycznym elementem samochodu jest nowy, elektrycznie składany dach z automatycznymi zatrzaskami, którego złożenie i rozłożenie wymaga wykonania pojedynczej czynności. W samochodzie zastosowano więcej zaawansowanych rozwiązań niż w jakimkolwiek wcześniejszym kabriolecie Z®, takich jak standardowy inteligentny kluczyk Nissan Intelligent KeyTM, a także opcjonalne podgrzewane i wentylowane fotele siatkowe, moduł Bluetooth® do podłączenia telefonu w trybie głośnomówiącym, radio satelitarne i zaawansowany system nawigacyjny Nissan z twardym dyskiem o pojemności 9,3 GB do zapisywania plików muzycznych.

Z® Roadster oparty jest na obecnej generacji 370Z Coupe. Z cieszącym się uznaniem Z® Coupe auto dzieli silnik, układ przeniesienia napędu, platformę i większość głównych podzespołów. W samochodzie zastosowano liczne supernowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak standardowy silnik V6 DOHC o mocy 332 KM i pojemności 3,7 litra z bezstopniową regulacją faz rozrządu (VVEL), 7-biegowa przekładnia automatyczna lub 6-biegowa przekładnia manualna o skróconych przełożeniach z opcjonalnym układem SynchroRev MatchTM (pierwsza na świecie przekładnia manualna z systemem synchronizacji redukcji biegu z prędkością obrotową silnika), wentylowane hamulce tarczowe wszystkich czterech kół oraz lekka i sztywna konstrukcja nadwozia.

Z® Roadster wyposażony jest w podwyższone oparcia foteli, posiada wzmocnioną konstrukcję nadwozia oraz składany dach, który zaprojektowano ze szczególnym uwzględnieniem trzech aspektów: uzyskania jednakowo smukłej sylwetki nowego modelu zarówno przy złożonym, jak i rozłożonym dachu, prostoty obsługi ograniczającej się do wykonania jednej czynności przy składaniu lub rozkładaniu dachu oraz zapewnienia przyjemności z jazdy z otwartym nadwoziem przy jednoczesnym ograniczeniu turbulencji wywołanych pędem powietrza i utrzymaniu komfortu cieplnego dla kierowcy i pasażera.

Wiernie ze sportowymi tradycjami „Zetek” wnętrze modelu Z® Roadster jest całkowicie podporządkowane potrzebom kierowcy. Zgodnie z trzywarstwową koncepcją, poszczególne elementy znajdują się w zasięgu ręki i pogrupowane są według tego, jak kierowca odczytuje informacje i obsługuje przełączniki. Dzięki temu kierowca czuje pełną więź z pojazdem niezależnie od trasy i od tego, czy podróżuje z otwartym czy zamkniętym dachem.