Boom na Autodesk!

  Na początku był Wielki Wybuch… Potem długo, długo nic, aż w 1982 r. firma Autodesk zaprezentowała pierwszy prawdziwy program do wspomagania projektowania, działający na ówczesnych PC – AutoCAD. Lawina ruszyła… W Polsce pierwsze legalne licencje programu AutoCAD dostarczyła i wdrożyła w 1987 r. firma APLIKOM – pierwszy autoryzowany partner Autodesk w Polsce

  Od tego czasu firma Autodesk stała się największym na świecie dostawcą rozwiązań do wspomagania projektowania, natomiast APLIKOM 2001 to obecnie strategiczny partner amerykańskiej korporacji w Polsce, czego potwierdzeniem jest nagroda za największą sprzedaż oprogramowania firmy Autodesk w Polsce w roku 2004. Boom trwa…

  APLIKOM 2001 oferuje rozwiązania bazujące na oprogramowaniu Autodesk do projektowania w mechanice, elektrotechnice, architekturze, narzędzia dla urbanistów, systemy GIS itp. Szczególnie ważną branżą, której poświęca wiele uwagi, jest mechanika. Firmom o profilu mechanicznym oferuje  narzędzia do wspomagania projektowania i wytwarzania, od najbardziej podstawowych do bardzo zaawansowanych.

  Mechanical LT 2006

  Proste w obsłudze narzędzie do projektowania mechaniki 2D w programie AutoCAD LT 2006. Zawiera biblioteki normaliów, funkcje rysunkowe oraz narzędzia do tworzenia parametrycznych rysunków części.

  AutoCAD Mechanical 2006

  Wyspecjalizowane narzędzie do projektowania mechaniki w 2D, wyposażone w obszerny zestaw narzędzi i bibliotek, który umożliwia wstawianie, projektowanie i dobieranie części maszynowych, wyspecjalizowane generatory elementów i podzespołów maszynowych oraz zaawansowane procedury obliczeniowe. Zawiera program AutoCAD 2006 oraz Autodesk  Vault 4.

  Autodesk Inventor Series 10

  Najbardziej wszechstronny zestaw narzędzi do projektowania mechaniki w 3D oraz 2D. Zawiera programy: Autodesk Inventor 10 oraz Mechanical Desktop 2006, AutoCAD Mechanical 2006, AutoCAD 2006 i Autodesk Vault 4.

  Autodesk Inventor Professional 10

  Oprogramowanie w szczególny sposób wspomagające projektowanie maszyn i urządzeń w przestrzeni 3D i 2D. Wyposażone w moduły do obliczeń MES, projektowania instalacji rurowych oraz przebiegu wiązek przewodów elektrycznych. Zawiera pakiet Autodesk Inventor Series 10.

  SPI Sheetmetal/Ducting

  Zestaw programów do szybkiego, precyzyjnego projektowania części z blach i generowania rozwinięć. Narzędzie przeznaczone do współpracy z programami AutoCAD, Mechanical Desktop oraz Autodesk Inventor. Oferuje gotowe biblioteki typowych kształtów oraz wyspecjalizowane narzędzia do projektowania części z blach, m.in. moduł do szacowania kosztów wykonania części z blach.

  Mold Factory

  Aplikacja do współpracy z programem Inventor, przeznaczona do parametrycznego projektowania gniazd form wtryskowych oraz całej zabudowy formy. Zawiera narzędzie do automatycznego tworzenia matrycy i stempla.

  PARTsolutions

  Program oferujący ponad 180 katalogów części i podzespołów różnych producentów, które są wykorzystywane w maszynach i urządzeniach przemysłowych. Aktualizacja katalogów odbywa się przez Internet.

  NC Polaris

  Program nakładkowy dla programu AutoCAD, służący do przygotowania programów NC dla maszyn sterowanych numerycznie, w szczególności dla maszyn 2-osiowych wycinających części z blachy.

  AutoNEST

  Program przeznaczony do optymalizacji rozkroju na podstawie rysunków 2D części. Może generować rozkrój na arkuszach materiału o regularnych i nieregularnych kształtach.

  EdgeCAM

  Zaawansowane narzędzie do wspomagania wytwarzania na maszynach sterowanych numerycznie, takich jak: frezarki, tokarki, elektrodrążarki, centra obróbcze. Na podstawie rysunku płaskiego lub modelu 3D oprogramowanie generuje programy NC dla maszyn różnych typów. Narzędzie szczególnie polecane do współpracy z programami Autodesk Inventor oraz AutoCAD.

  Electrical Designer

  Wyspecjalizowane narzędzie do projektowania elektrycznego. Program umożliwia tworzenie projektów, na które składają się: układy zasilania i sterowania, szafy sterownicze, listwy montażowe, aparatura PLC, rysunki montażowe. Wymagania: program AutoCAD lub AutoCAD LT.

  CONISIO

  Zaawansowany system do zarządzania obiegiem dokumentacji konstrukcyjnej oraz biurowej w firmie, który można wyjątkowo łatwo konfigurować i obsługiwać. Program współpracuje z Eksploratorem Windows, zawiera narzędzia do przeglądania plików CAD, MS Office i w wielu innych formatach.

  Poza dostawą oprogramowania inżynierskiego APLIKOM 2001 oferuje pomoc w jego wdrożeniu. Zapewnia szkolenia bazowe oraz wyspecjalizowane, dotyczące projektowania konkretnego typu, a także tworzenie specjalizowanych aplikacji pracujących w środowisku programów firmy Autodesk.

  Swą wiedzę i pomoc oferuje zarówno małym firmom rodzinnym, jak i gigantom przemysłowym, wszystkich traktując z należytą uwagą. Do tej pory jego odbiorcami zostały m.in. firmy reprezentujące przemysł samochodowy, lotniczy i stoczniowy, producenci mebli, maszyn i urządzeń przemysłowych, sprzętu powszechnego użytku, kopalnie i huty, pracownie architektoniczne i budowlane, firmy telekomunikacyjne, zakłady pracy chronionej, szkoły i uczelnie. Ofertę oprogramowania uzupełniają konsultacje specjalistów posiadających unikatową wiedzę i wieloletnie doświadczenie w dziale wdrożeniowym.

  Zespół APLIKOM 2001