Bezpieczeństwo USB

Firma SanDisk® Corporation zaprezentowała w czerwcu br. dwie stacje USB flash dla użytkowników biznesowych, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz dużą szybkość transmisji danych

Stacja Cruzer Professional jest przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników indywidualnych i małych firm, które chcą chronić kluczowe dane, a jednocześnie łatwo udostępniać wybrane pliki. Stacja Cruzer Enterprise przeznaczona jest dla średnich i dużych organizacji, które wymagają obligatoryjnego egzekwowania polityki, centralnego zarządzania oraz zachowania zgodności z przepisami.

Cruzer Professional i Cruzer Enterprise oferują ochronę hasłem i bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki sprzętowemu, 256-bitowemu szyfrowaniu AES. Jest ono znacznie bardziej niezawodne od rozwiązań programowych stosowanych w większości stacji USB flash chronionych hasłem, ponieważ szyfrowaniem programowym zajmuje się komputer, który może paść ofiarą oprogramowania szpiegowskiego albo innych ataków. Cruzer Professional i Cruzer Enterprise to urządzenia typu plug-and-play, które nie wymagają instalacji żadnego oprogramowania, zatem można je natychmiast podłączyć do dowolnego komputera działającego pod kontrolą współczesnej wersji Microsoft Windows.

Cruzer Professional i Cruzer Enterprise są również bardzo szybkie – szybkość odczytu wynosi 24 megabajty (MB) na sekundę, a szybkość zapisu – 20 MB/s1. Zmniejsza to czas oczekiwania, co jest zauważalne zwłaszcza podczas przenoszenia dużych plików, takich jak prezentacje biznesowe i produkcje wideo.

Cruzer Professional i Cruzer Enterprise są już dostępne w handlu Stanach Zjednoczonych. W Europie mają być dostępne w lipcu. Obie stacje są zgodne z systemami operacyjnymi Windows 2000, Windows XP, Windows Vista oraz Windows Server 2003.