Fotorealistyczny ploter do zastosowań CAD

Wzrasta sprzedaż na naszym rynku japońskiego urządzenia do wydruków cadowskich firmy Mutoh. Drafstation – czyli RJ-900/901 – charakteryzuje się nie tylko „dobrą kreską”, ale i także wysokiej jakości wydrukiem foto 

RJ-90x to urządzenie 4-kolorowe ze wzmocnionym, pigmentowym, czarnym tonerem. Szerokość zadruku to 600 mm (RJ-901) i 1070 mm (RJ-900). Ploter drukuje w rozdzielczościach od 360 do 2 880 dpi. Jakość i prędkość druku robią wrażenie. Tylko 44 sekundy są potrzebne, by zadrukować format A1. Natomiast fotografia A1 w rozdzielczości 720 dpi to niespełna 2 i pół minuty.

WYŁĄCZNYM dystrybutorem marki Mutoh w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe 

Zastosowana w ploterze głowica piezo jest stałym elementem, wymienne są natomiast kasety z atramentem (o pojemności 110 ml na każdy kolor). Zdaniem dystrybutorów urządzenie jest bardzo łatwe w użytkowaniu. Media są ładowane od góry, przez co nowy RJ zajmuje bardzo mało miejsca. Specjalne systemy wciągają medium, dlatego nie trzeba ich ręcznie wyrównywać. Reasumując, ploter wystarczy rozpakować i podłączyć poprzez interfejs USB lub LAN.

Ploter Mutoh Drafstation korzysta z rozbudowanego sterownika Windows, dzięki czemu możemy drukować z dowolnej aplikacji, mając wszystko pod pełną kontrolą. Można także skorzystać z dedykowanego sterownika AutoCAD HDI oraz programu RIP.

www.atrium.com.pl