Nowy dział badawczo-rozwojowy zlokalizowany w Polsce

Rockwell Automation, jeden z największych na świecie producentów systemów automatyki przemysłowej i wymiany informacji, otworzył w Katowicach nową placówkę wielofunkcyjną, której zadaniem będzie wspomaganie rozwoju działalności firmy w Europie Środkowo- Wschodniej. W ciągu najbliższych 3 lat w nowym ośrodku powstanie blisko 350 miejsc pracy

Budowa ośrodka, którego powierzchnia wyniesie 12 tys. m2, rozpoczęła się we wrześniu 2006 r. Firma zdecydowała się na inwestycję w Katowicach ze względu na dużą liczbę wykwalifikowanych pracowników w regionie. Placówka będzie pełnić funkcje zakładu produkcyjnego i – co warte podkreślenia – centrum badawczo-rozwojowego specjalizującego się w tworzeniu oprogramowania.

– Cieszymy się, że inwestycja w Katowicach osiągnęła ten etap – powiedział Sławomir Szpak, Dyrektor Generalny polskiego oddziału Rockwell Automation. – Katowice mają znakomite położenie geograficzne, a ponadto zapewniają dostęp do wykwalifikowanych kadr, co pozwoli nam na realizację założeń dotyczących rozwoju działalności Rockwell Automation w Europie Środkowo-Wschodniej. Istotny wpływ na podjętą przez nas decyzję o lokalizacji ośrodka miało także wsparcie udzielone przez władze miasta i Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Liczymy na wieloletnią, obopólnie korzystną współpracę z Katowicami.

Rockwell Automation prowadzi już rozmowy z miejscowymi uczelniami dna temat stworzenia programów kształcenia. Równolegle trwa także rekrutacja specjalistów w działach produkcji, oprogramowania i administracji. Osoby zainteresowane dodatkowymi informacjami na temat zatrudnienia w Rockwell Automation mogą odwiedzić stronę internetową: www.rockwellautomation.pl

Rockwell Automation już od 1998 r. ma regionalne biuro handlowe w Warszawie. Ogółem w Polsce zatrudnia 188 pracowników. Robert Dudzik, Dyrektor ds. Sprzedaży, jest odpowiedzialny za transakcje handlowe, które w ostatnich latach rozwinęły się znacząco w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Oprócz tego firma dysponuje stale rozwijającą się siecią dystrybutorów i partnerów handlowych na terenie Polski oraz całej Europy Środkowo-Wschodniej.