Autodesk Simulation DFM – Symulacja form wtryskowych w czasie rzeczywistym

  Autodesk ogłosił dostępność  rozwiązania Autodesk Simulation DFM (Design for Manufacturing ), pierwszego w branży oprogramowania do symulacji  form  wtryskowych, które przekazuje informacje w czasie rzeczywistym. Ten dodatek do oprogramowania CAD zapewnia projektantom elementów z tworzyw sztucznych szybszy i łatwiejszy sposób na określenie wpływu decyzji projektowych na kwestie związane z wytwarzaniem, kosztami produkcji oraz stopniem przyjazności dla środowiska.

  Autodesk Simulation DFM – oparte na technologii Autodesk Labs, znane także pod nazwą Projekt Krypton, integruje się z oprogramowaniem wchodzącym w skład pakietu Autodesk Product Design, a w szczególności z Autodesk Inventor, stanowiąc uzupełnienie Autodesk Simulation Moldflow. Autodesk Simulation DFM współpracuje także z oprogramowaniem Dassault, SolidWorks i PTC Creo w celu wsparcia firm pracujących na wielu platformach CAD.

  „Dzięki Autodesk Simulation DFM projektanci elementów z tworzyw sztucznych mogą w łatwy sposób tworzyć projekty produktów, które są opłacalne z punktu widzenia produkcji oraz przyjazne dla środowiska” – uważa Robert “Buzz” Kross, senior vice president, Design, Lifecycle and Simulation, Autodesk. „Korzystanie z Autodesk Simulation DFM nie wymaga doświadczenia z zakresu symulacji — oprogramowanie jest bardzo intuicyjne i łatwo integruje się z każdym procesem projektowym.”

  Autodesk Simulation DFM, działające w oparciu o technologię symulacji form wtryskowych Autodesk Simulation Moldflow, wykorzystuje specjalny zestaw wskaźników w celu przekazywania informacji w czasie rzeczywistym w trakcie projektowania. Wskaźniki (zielony, żółty i czerwony) sygnalizują problemy związane z produkcją, kosztami i  stopniem przyjazności dla środowiska, które mogą wystąpić podczas projektowania. W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu, projektant uzyskuje szczegółowe i aktualne informacje na temat źródła i lokalizacji problemu, aby móc go usunąć na jak najwcześniejszym etapie procesu.

  Narzędzie Autodesk Simulation DFM współpracuje bezpośrednio z aplikacją CAD projektanta, więc korzystanie z niego nie wymaga praktycznie żadnego dodatkowego szkolenia. Narzędzie jest zawsze włączone i nie wymaga dużego wkładu ze strony użytkownika: aktualizacje są wykonywane w sposób ciągły, a informacje dotyczące produkcji są przekazywane natychmiast po utworzeniu projektu przez użytkownika.

  Dodatkowe informacje o Autodesk Simulation DFM oraz o innych rozwiązaniach Autodesk do symulacji można uzyskać kontaktując się z zespołem SIM pod adresem simsqaud@autodesk.com.