ASTOR przyjmuje nagrody od pisma Control Engineering Polska

  W dniu 7 lutego 2006 r. w Warszawie, na najwyższym piętrze wieżowca Millenium Plaza, odbyła się uroczysta ceremonia rozdania dorocznych nagród „Editors’ Choice Award” amerykańskiego pisma „Control Engineering” oraz polskiego cyklu konkursu „Produkt Roku 2005”, organizowanego przez „Control Engineering Polska”, redakcję polskiej edycji pisma. Wśród nagrodzonych rozwiązań, znalazły się dwa produkty z oferty firmy ASTOR – polskiego dystrybutora oprogramowania przemysłowego Wonderware

  Nagrodą „Editors’ Choice Award” została uhonorowana aplikacja Wonderware eCompliance, służąca do dokumentowania genealogii produkcji, natomiast tytuł „Produkt Roku 2005” od Czytelników pisma Control Engineering Polska otrzymało oprogramowanie ActiveFactory, służące do raportowania i analizy produkcji i procesów przemysłowych.

  Nagrody na ręce prezesa firmy ASTOR, Stefana Życzkowskiego, przekazał wydawca polskiej edycji Control Engineering Polska, Michael Majchrzak.

  – Nagroda dla naszych produktów z pewnością świadczy o tym, że w Polsce docenia się znaczenie podnoszenia wydajności produkcji. Na pewno mają tego świadomość czytelnicy Control Engineering Polska, którzy przyznali nam nagrodę, za co serdecznie im dziękuję – powiedział Stefan Życzkowski, prezes ASTORA.

  Zdobywcy nagród „Editors’ Choice Award” wybierani są spośród nowych produktów prezentowanych na łamach amerykańskiego pisma Control Engineering, w serwisie internetowym Control Engineering Online lub jednym z tematycznych e-biuletynów wysyłanych przez Control Engineering. Z kolei nagrody „Produkt Roku 2005” przyznawane są w wyniku głosowania Czytelników polskojęzycznej edycji pisma Control Engineering Polska.

  – Cieszę się, że na naszych łamach mogliśmy pokazać czytelnikom najlepsze produkty na polskim rynku – najprzydatniejsze i najbardziej innowacyjne – powiedział Michael Majchrzak, wydawca pisma Control Engineering Polska.

  PREZES ASTOR, Stefan Życzkowski odbiera nagrodę z rąk Michaela Majchrzaka, wydawcy pisma Control Engineering Polska (po prawej stronie)

  ActiveFactory jest narzędziem do raportowania i analizy danych z produkcji zgromadzonych w przemysłowej bazie danych IndustrialSQL Server. Składa się z kilku elementów, zaprojektowanych w przemysłowej architekturze ArchestrA, pozwalających na swobodę w dostępie do informacji poprzez stronę www, kontrolki ActiveX lub jako dodatek do programów Microsoft Word i Microsoft Excel. Produkt ten nie tylko daje całościowy wgląd w proces produkcyjny, a także umożliwia przygotowywanie bardzo szczegółowych analiz dotyczących interesującego fragmentu produkcji. Oprogramowanie przeznaczone jest dla użytkowników chcących nadzorować, analizować i optymalizować produkcję. Dzięki zastosowaniu tego produktu, można porównywać wydajność maszyn, linii technologicznych, urządzeń, porównywać produkcję z różnych okresów czasu, lokalizować wąskie gardła oraz identyfikować problemy, które powodują spadki wydajności lub jakości produkcji. W połączeniu z bazą IndustrialSQL Server pozwala budować np. systemy rozliczania zużycia energii, monitorować produkcję lub pracę systemów rozproszonych, a także zapewnia rejestrację parametrów wymaganych przez różnorakie normy, takie jak np. HACCP czy ISO 9001.

  Wonderware eCompliance Solutions

  Jest to rozwiązanie, które pomaga firmom spożywczym i farmaceutycznym osiągnąć zgodność z regulacjami prawnymi FDA (FDA 21 CFR Part 1). Regulacje te wymagają od przedsiębiorstw udokumentowania:

  • przebiegu wszystkich etapów procesu wytwarzania produktów,
  • pochodzenia wszystkich półproduktów wchodzących w skład produktu finalnego,
  • transportu komponentów produkcyjnych od dostawców,
  • transportu wyrobów gotowych do odbiorców,
  • magazynowania produktów i komponentów produkcji.

  W przypadku audytu, ewentualnych zwrotów partii produkcyjnych lub problemów jakościowych, raporty takie powinny zostać przedstawione przez każde z ogniw łańcucha produkcyjnego w ciągu kilku godzin, szczególnie tam, gdzie czas przydatności produktów wynosi do kilku dni. Rozwiązanie firmy Wonderware wyręcza firmy ze żmudnego i czasochłonnego dokumentowania na papierze wszelkich czynności związanych z produkcją, transportem i magazynowaniem towarów.

  Rozwiązanie Wonderware eCompliance Solutions daje możliwość integracji z istniejącymi systemami dzięki technologii .NET firmy Microsoft. Współpracuje np. z systemami kodów kreskowych dla automatycznej identyfikacji materiałów. Dodatkowo rozwiązanie oparte o oprogramowanie Wonderware daje firmom możliwość:

  • polepszania wydajności produkcji,
  • dokładnego śledzenia jakości produktu,
  • zarządzania produkcją,
  • planowania produkcji,
  • śledzenia przestojów produkcyjnych,
  • integracji z systemami biznesowymi na poziomie zarządzania przedsiębiorstwem