Zebra Technologies prezentuje stacjonarny skaner przemysłowy do zastosowań sztucznej inteligencji i wydajne czujniki 3D

Potrzeba na rynku nowych technologii, aby możliwe stało się tworzenie „inteligentnych fabryk”.

FS42

Zebra Technologies Corporation, wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiający firmom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, wprowadził dziś skaner przemysłowy FS42 oraz czujniki 3D z serii 3S, kontynuując rozwój bezpiecznych innowacji technologicznych w dziedzinie AI i automatyzacji przemysłowej, aby pomóc zwiększyć efektywność operacyjną branży produkcyjnej.

Stacjonarny skaner przemysłowy FS42 wyposażony jest w jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU), która zapewnia większą wydajność podczas uruchamiania narzędzi opartych na głębokim uczeniu sztucznej inteligencji. FS42 będzie wyposażony też w Zebra Aurora Focus™, rozwiązanie zapewniające szybką konfigurację i wdrożenie.

Podczas nadchodzących wydarzeń branżowych Zebra Technologies zaprezentuje wydajny skaner F42 służący do weryfikacji montażu i wykrywania anomalii. Urządzenie czerpie z technologii opartych na głębokim uczeniu sztucznej inteligencji.

Wraz z nowym układem scalonym ASIC (pixel application-specific integrated circuit), producenci i operatorzy magazynów będą w krótszym czasie dekodować symbole (np. kody kreskowe). W efekcie narzędzie do optycznego rozpoznawania znaków (DL-OCR) od Zebra Technologies oparte na głębokim uczeniu osiągnie znacznie większą wydajność.

3S Series

Efektywne czujniki 3D o wysokiej rozdzielczości z serii 3S zasilane przez sieć Ethernet (PoE) są gotowe do pracy w trybie plug-and-play. By przyspieszyć rozwój i szybciej udostępniać aplikacje wizyjne 3D online, czujniki wzbogacone są o oprogramowanie Aurora Design Assistant™ lub Aurora Vision Studio™. Zestawy z kontrolerem wizyjnym Zebra 4Sight Series EV7 będą również dostępne do wielokamerowych zastosowań widzenia maszynowego i głębokiego uczenia w hali produkcyjnej.

Czujnik 3S40 obsługuje nowe przypadki użycia skanera z dużym polem widzenia do kontroli i wymiarowania większych, statycznych obiektów, z obszarem skanowania do 1626 (szerokość) x 1312 (głębokość) x 1280 (wysokość) mm. Czujnik 3S80 jest idealny do dokładnej kontroli i wymiarowania obiektów statycznych lub w ruchu, z obszarem skanowania do 862 (szerokość) x 567 (głębokość) x 442 (wysokość) mm dla 3S80-4M, podczas gdy obszar skanowania 3S80-4L osiąga 2495 (szerokość) 1836 (głębokość) x 2256 (wysokość) mm.

3S80 zapewnia wysokiej jakości dane 3D, informacje o kolorze i możliwość skanowania przypadkowych ruchów w aplikacji. Rozwiązanie stojące za 3S80 to opatentowana technologia równoległego światła strukturalnego, która umożliwia użytkownikom skanowanie 3D całych obszarów z submilimetrową rozdzielczością i dokładnością, w tym tych o wysokim połysku, półprzezroczystych lub przezroczystych.

Czujniki z serii 3S mogą wypełniać szereg zastosowań w produkcji i logistyce. Obejmują one kontrolę powierzchni akumulatorów pojazdów elektrycznych, kontrolę części samochodowych, pomiar kątów 3D w kontroli po montażu, pomiar objętości, wymiarowanie pudełek i obiektów w operacjach logistycznych. Jako rozwiązanie do kompletacji, czujniki serii 3S mogą wspierać paletyzację i depaletyzację w logistyce, kompletację w pojemnikach i zrobotyzowaną kompletację na liniach montażowych w branży motoryzacyjnej.

„Klienci i raporty branżowe jasno wskazują, jakie wyzwania i szanse stoją przed producentami i operatorami logistycznymi. Zebra Technologies zapewnia im narzędzia potrzebne do optymalizacji pracy pracowników pierwszej linii” – powiedział Donato Montanari, dyrektor generalny i wiceprezes działu Machine Vision w Zebra Technologies. – „Udoskonalona technologia 3D, głębokie uczenie i procesory NPU to potężne narzędzia, których firmy potrzebują, aby wspierać wysoką jakość produkcji i przetwarzania, a sprzęt i oprogramowanie Zebra Technologies pomogą osiągnąć pożądane rezultaty.”

Pierwsze pokazy i prezentacje produktów w Europie odbyły się na targach SPS Italia w dniach 28-30 maja. Zespół Zebra Machine Vision będzie też dostępny, aby osobiście omówić te nowe rozwiązania na targach UKIVA, 18-19 czerwca, The Battery Show Europe, 18-20 czerwca oraz Vision, 8-10 października.

NAJWAŻNIEJSZE WNIOSKI

  • Zebra Technologies zaprezentuje nowy stacjonarny skaner przemysłowy FS42, kamerę gotową do wykrywania anomalii z wykorzystaniem głębokiego uczenia oraz czujniki 3D z serii 3S do zastosowań statycznych oraz w ruchu w produkcji i logistyce.
  • W całej swojej ofercie Zebra Technologies wykorzystuje bezpieczne innowacje technologiczne, takie jak sztuczna inteligencja, by zapewnić nowe możliwości klientom z branży produkcyjnej i logistycznej, którzy stoją w obliczu ciągłych wyzwań operacyjnych, zgodności z przepisami, jakości i pracy.