Zawór elektromagnetyczny, siłownik i efekt „kopnięcia”

  Karabiny szkoleniowe, które podczas eksploatacji zachowują się jak prawdziwe, zapewniają bardziej realistyczne przeżycia

  Skonstruowanie broni szkoleniowej wyposażonej w nieszkodliwy czerwony laser, u której przy pociągnięciu spustu występuje takie samo zjawisko odrzutu, jak w przypadku prawdziwego karabinu szturmowego, wymaga zastosowania inteligentnej techniki inżynieryjnej. Bez zjawiska odrzutu szkolenie policji i wojska było nierealistyczne. Aby uzyskać efekt odrzutu i zapewnić lepsze przeżycia treningowe, inżynierowie firmy Humphrey Product zainstalowali we wnętrzu karabinu szkoleniowego specjalny zestaw zaworu ciśnienia ładowania i siłownika. 

  UKRYTY wewnątrz kolby karabinu szkoleniowego zawór elektromagnetyczny uruchamia zespół siłownika, co pozwala symulować odrzut rzeczywistego karabinu

  Pomysł użycia pneumatyki do uzyskania zjawiska odrzutu nie jest specjalnie nowy. Jednak w tym przypadku problem polegał na tym, aby urządzenie symulowało taki sam poziom siły odrzutu, gdy wewnątrz kolby karabinu zamontowany jest zawór i rura ładująca… bez widocznych zewnętrznych dowodów na zastosowanie pneumatyki. Według Davida Maurera, dyrektora ds. sprzedaży dla Humphrey Products, krytycznym punktem konstrukcji była wielkość powierzchni tłoka w zaworze Humphrey 310. Ponieważ jest on dość duży, może zapewnić odpowiednie szarpnięcie, ale to tylko jedno z kryteriów konstrukcji. – Chcemy osiągnąć możliwie jak najlepszą symulację rzeczywistej wagi i czuć wyważenie broni – mówi Maurer.

  W konstrukcji Humphry’ego spust karabinu uruchamia cewkę elektromagnetyczną na zaworze, który sprawia, że specjalny przewód ładowania zapewnia gwałtowne wdarcie się powietrza do siłownika. Kiedy pręt siłownika jednostronnego działania wysunie się, uderzy płytkę w łożu z kolbą. Siła pręta cylindra skierowana w łoże z kolbą symuluje prawdziwy odrzut.. 

  David Maurer,

  Humphrey Products

  e-mail: humphrey@humphrey-products.com