XV konferencja DYBY-Expo już za nami

11 maja 2007 roku po raz 15. firma PROCAD zorganizowała Ogólnopolską Wystawę Użytkowników Systemów CAD DYBY-Expo

Historia wystawy sięga roku 1993, kiedy to pojawiła się idea spotkania w gronie projektantów wszelkich branż, wykorzystujących jeden z niewątpliwie najpopularniejszych programów do komputerowego wspomagania projektowania: AutoCAD firmy Autodesk. Rok 1993 to przede wszystkim prezentacja AutoCADa R11. Przez kolejne lata premierę swą miały wersje R12, R13, R14, 2000, 2002. W tym roku podczas wystawy swój debiut miało najmłodsze dziecko firmy Autodesk – AutoCAD 2008 i wiele innych, branżowych systemów z rodziny 2008.

Wystawa od lat cieszy się ogromną popularnością. I w tym roku stoiska oraz sale seminaryjne, zdecydowanie zdominowane przez produkty Autodesk i HP, odwiedziło kilkaset osób.

Na trzech salach seminaryjnych odbywały się demonstracje-seminaria poświęcone odrębnym branżom: mechanicznej, architektonicznej i GIS-owej. Oprócz tego wiele ciekawych rozwiązań – zwłaszcza z dziedziny druku wielkoformatowego – prezentowanych było na stoisku HP ZONE, gdzie, poza kilkoma premierami urządzeń drukujących, można było skorzystać z interakcyjnych pokazów „na żywo”.

Niewątpliwą atrakcją imprezy jest – już od kilku kolejnych lat – sala warsztatowa, w której można własnoręcznie przetestować najnowsze systemy CAD. W tym roku organizatorzy zapewnili aż 3 tego typu sale. Na każdej z nich, w kilku blokach tematycznych, wzięło udział ponad 100 osób. Nowością tegorocznej wystawy były także stoiska firm oferujących urządzenia do skanowania 3D i szybkiego prototypowania. Nie da się ukryć, iż zagadnienia związane z „reverse engineering” zyskują na popularności.

Na zakończenie przewidziano innego rodzaju atrakcje: występ kabaretu „Słuchajcie”, grill, zimne piwo z beczki i losowanie nagród (między innymi: aparatów cyfrowych, manipulatorów 3D oraz innych, cennych nagród) miło zapadły w pamięci uczestników.

Do zobaczenia na następnych „DYBACH”.