XI targi Eurotool 2006

Krakowskie targi Eurotool to jedna z największych imprez targowych poświęconych obróbce materiałów. XI edycja zgromadziła ponad 240 wystawców i ponad 600 reprezentowanych firm. Całość mieściła się w 3 halach o łącznej powierzchni około 8500 mkw

Swoim zakresem targi Eurotool, jak co roku, obejmowały obrabiarki wszystkich rodzajów i typów, narzędzia do obróbki materiałów, oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek, narzędzia i urządzenia pomiarowe oraz aparaturę pomiarowo-kontrolną, nowoczesne technologie prototypowania i obróbki materiałów, wyposażenie zakładów przemysłowych, oprogramowanie obrabiarek, urządzeń technologicznych i aparatury pomiarowokontrolnej. Nie zabrakło oczywiście systemów CAD/CAM.

Obok wystawiających się firm odbyła się również seria ponad 30 wykładów branżowych, podzielonych na trzy grupy: badanie i projektowanie wyposażenia technologicznego, wspomagane komputerowo systemy wytwarzania oraz nowoczesne technologie w systemach wytwarzania. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i zapewne dlatego cieszyły się one zainteresowaniem wystawców, jak i odwiedzających targi gości.

EUROTOOL zawsze był okazją do obejrzenia maszyn „w akcji”

Tradycyjnie przyznano nagrody targów Eutotool – Złote Smoki Wawelskie: Nagrodę Główną w Konkursie Targowym otrzymały:

  • firma R+S za automat tokarski CNC STAR SR – 10J produkcji STAR

    MICRONICS Co., Ltd.,

  • RENISHAW sp. z o.o za sterownik współrzędnościowych maszyn pomiarowych UCC2
  • PHU FAKTOR – Piotr Pachczyński za przyrząd do pomiaru i ustawiania narzędzi skrawajacych SMILE produkcji firmy ZOLLER

Narzędzia Skrawające TOOLS sp. z o.o. za frez pełnowęglikowy HMCO43 produkcji SILMAX

Podczas targów firmy przedstawiciele firm branżowych mają znakomitą okazję do przekonania się na własne oczy, jakie dany produkt ma możliwości. Jest to również doskonała okazja dla mniejszych i dopiero rozpoczynających swoją działalność firm, aby pokazać się na rynku i przedstawić swoją ofertę. 11 edycja targów Eurotool zakończyła się dużym sukcesem organizatorów. Oficjalnych danych na temat ilości gości jeszcze nie ma, lecz było wyraźnie widać znaczny wzrost odwiedzających w porównaniu z rokiem poprzednim. Poprawiono niedociągnięcia z poprzedniego roku, np. miejsce parkingowe zlokalizowano przy samej hali targowej. Wspaniała atmosfera Krakowa jak co roku udzieliła się Eurotoolowi i nie zdołały jej popsuć nawet przedłużające się remonty ulic i korki na trasach dojazdowych.

(jAs)