Wykorzystanie modeli, których powtórne użycie sprawia trudności

  Podano tutaj łatwy sposób powtórnego użycia do kolejnych projektów powierzchni i jej cech z modelu o niższej rozdzielczości geometrycznej, dostarczonego przez podwykonawcę

  Dużo się dziś mówi o powtórnym wykorzystaniu części i projektów.

  Dla nas oznacza to, że używa się powtórnie każdego aspektu poprzedniego projektu, a więc także powierzchni i ich cech. W środowisku multi-CAD mamy do czynienia z różnymi rozdzielczościami geometrycznymi modeli. Dzieje się tak, gdy zlecasz część swojego projektu zewnętrznemu wykonawcy. Podczas pracy nie obchodzi cię niższa rozdzielczość geometryczna modeli, ponieważ twój podwykonawca jest dostępny i w razie potrzeby może dokonać w swojej części niezbędnych zmian. Kiedy jednak zechcesz do swojego następnego projektu użyć powtórnie wykorzystaną już powierzchnię lub jej cechy, które pochodzą z projektu podwykonawcy, wtedy niższa rozdzielczość geometryczna zacznie cię raptem… bardzo obchodzić.

  Dzięki sprytnemu trikowi programowemu pokażemy ci, jak przenieść powierzchnię z części o niższej rozdzielczości autorstwa twojego wykonawcy i jak jej użyć do projektowania nowego modelu.

  David Szostak, CoCreate

  Software,

  david_szostak@cocreate.com