Nagroda za styl

  Po debiucie w 2004 roku pierwszej generacji klawiatur bezprzewodowych BenQ, dla stworzenia których inspiracją był kształt morskiej muszli, produkt otrzymał nagrodę na międzynarodowym Design Forum (IF) w Niemczech. W 2005 roku BenQ zaprezentował model x530 SeaShell – drugą generację klawiatur bezprzewodowych kontynuującą tą samą linię projektową, ale jednocześnie rozszerzoną o nowe elementy stylistyki i funkcjonalności. Nowa klawiatura została również wyposażona w funkcje zwiększające efektywność i łatwość pracy dla użytkownika.

  Po pierwszym sukcesie kolejną nagrodę przyniósł konkurs G-Mark odbywający się w Japonii. W konkursie do nagrody G-Mark wystartowało 3 010 produktów z całego świata. G-Mark to wysoce prestiżowa impreza, ciesząca się autorytetem za wysoki poziom kryteriów i ocen, a także za światowe uznanie dla produktów, które otrzymały to wyróżnienie. Nagroda i wyróżnienie G-Mark jest już trzecim po IF Design oraz Red Dot, jakie otrzymały klawiatury bezprzewodowe BenQ z rodziny SeaShell.

  Bezprzewodowa klawiatura BenQ x530 stosuje opatentowaną technologię X-Structure, która integruje rozwiązania konstrukcyjne stosowane w klawiaturach komputerów przenośnych i desktopowych. Głębokość naciśnięcia klawisza przy stosowaniu technice zawiera się w zakresie 3,5- 3,8 mm – jest to średni dystans drogi klawisza, jaki spotykany jest w klawiaturach dla notebooków i komputerów stacjonarnych, przy zachowaniu jednocześnie mniejszej siły nacisku na klawisz. Dodatkową korzyścią jest mniejszy stopień tzw. efektu kołysania się klawisza oraz mniejszy poziom hałasu przy nacisku na klawisz.

  BenQ x530 stosuje unikalną linię stylizacyjną obudowy opracowaną przez fi rmę BenQ pod nazwą SeaShell – morska muszla. Rozwiązanie to stosowane było również wcześniej w pierwszej generacji klawiatur bezprzewodowych BenQ. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji, uzyskano optymalny efekt ergonomiczny, zapewniający użytkownikowi pełny komfort pracy nawet przy długim pisaniu. Czterokierunkowa (układ motyla) metoda podpierania klawiatury na stole lub biurku jest znacznie bardziej uniwersalna, niż powszechnie stosowana metoda podparcia jednokierunkowa, zwana także metodą kątową. Użytkownik może dowolnie regulować ustawienie położenia klawiatury w poziomie i pionie zależnie od własnych wymagań.

  Uzupełnieniem klawiatury BenQ x530 jest bezprzewodowa mysz optyczna, zaprojektowana w sposób dający optymalne ułożenie dłoni ludzkiej do powierzchni obudowy. Mysz pracuje w rozdzielczości 800DPI, zapewnia nieprzerwane prowadzenie kursora po ekranie monitora, nawet przy dużej ilości zakłóceń zewnętrznych (jak zanieczyszczenia, nierówności powierzchni itp.).

  Klawiatura dostępna będzie w Polsce w cenie 159 zł (z VAT). Gwarancja 24 miesiące door-to-door.

  Dystrybutorem klawiatur BenQ w Polsce jest fi rma: Connect Sp. Jawna

  WIRELESS BENQ X530 SEASHELL SEASHELL – bezprzewodowa klawiatura – otrzymała w konkursie w Japonii nagrodę G-Mark Design za unikalną linię stylistyczną

  Wybrane dane techniczne x530 Wireless Desktop:

  Gorące klawisze (Hotkeys):10 multimedialnych i klawisz przeglądarki www

  Technologia klawiatury:opatentowana X-Structure

  Rozmiary:451 x 173 x 23 mm

  Częstotliwość fal radiowych:RF 27mHhz