Tworzenie przewodów taśmowych

  Przykład prostego zespołu, który można stworzyć za pomocą SolidWorks

  W miarę jak projekty produktów konsumpcyjnych stają się coraz bardziej ergonomiczne i atrakcyjne stylistycznie, a rozmiary układów elektronicznych kurczą się, coraz trudniejsze jest upakowanie trójwymiarowych komponentów elektronicznych w obudowach. Wyzwanie dotyczy koordynacji między schematycznymi komponentami elektrycznymi, komponentami mechanicznymi i płytkami drukowanymi, jak też powiązań pomiędzy płytkami drukowanymi, przewodami, okablowaniem i otoczeniem.

  Poprowadzenie przewodów i okablowania w trójwymiarowym modelu zespołu może stać się nie lada problemem. Jednym z rozwiązań jest stworzenie podzespołów kablowych, zawierających przewody i złącza. Zarówno zespół przewodów dyskretnych, jak i taśmowych można modelować parametrycznie, co pozwoli na zmianę pozycji i kierunkowania przewodów wewnątrz obudowy.

  Jeśli zatem potrzebujemy łatwego sposobu na stworzenie parametrycznego przewodu taśmowego, przyjrzyjmy się przykładowi prostego zespołu, składającego się ze złączy na obu końcach przewodu, dwóch elementów prowadnicy przewodu taśmowego oraz samego przewodu.

  Philem Sluderem

  TriAxial Design and Analysis