Szybkość i wydajność: najszybszy na rynku podwójny, 14-bitowy przetwornik A/C firmy Texas Instruments

  Firma Texas Instruments wprowadziła podwójny, 14-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy (A/C) pracujący z prędkością 250 MSPS (megapróbek na sekundę). Układ ten zapewnia dużą szerokość pasma sygnału, wysoką sprawność dynamiczną i niski pobór mocy. W przetworniku ADS62P49 przy częstotliwości wejściowej 60 MHz stosunek sygnału do szumu (S/N) wynosi 73 dBFS, a zakres dynamiczny bez sygnałów pasożytniczych (SFDR) 85 dBc. Przy najszybszej na rynku częstotliwości próbkowania przetwornik ADS62P49 zapewnia szersze pasmo sygnału przy zachowaniu zakresu dynamicznego i czułości w zastosowaniach łączności i układach obrazowania przeznaczonych do systemów obronnych oraz dokładności w szerokopasmowych urządzeniach pomiarowych i testowych. Próbki i dodatkowe informacje na stronie http://www.ti.com/ads62p49-pr

  Najważniejsze cechy i zalety układu ADS62P49

  • Najszybszy podwójny, 14-bitowy przetwornik A/C o częstotliwości próbkowania 250 MSPS umożliwia wielokanałowe próbkowanie szerokopasmowe przy zachowaniu sprawności dynamicznej i pozwala uzyskać jeszcze większą dokładność w przenośnych urządzeniach testowych.
  • Niski pobór mocy wynoszący 625 mW na kanał zmniejsza wymagania termiczne układu i zwiększa wydajność systemu w wieloantenowych odbiornikach stacji bazowych o dużej gęstości oraz w radiach definiowanych programowo (SDR).
  • Programowalne wzmocnienie i inne ustawienia wybierane przez użytkownika maksymalizują elastyczność projektu. Wzmocnienie wewnętrzne można zaprogramować do 6 dB w krokach co 1 dB, przez co odbiorcy są w stanie zoptymalizować wartości S/N, SFDR i zakresu sygnału wejściowego stosownie do potrzeb swoich aplikacji. Projektanci mogą zmaksymalizować stosunek S/N w celu ulepszenia wydajności linearyzacji w rozwiązaniach typu DPD (cyfrowe wprowadzanie wstępnych zniekształceń), natomiast zwiększenie SFDR i zmniejszenie wejściowego sygnału sterującego poprawiają analizę małych sygnałów w radioodbiornikach i zastosowaniach obronnych.
  • Kompletny tor sygnału z kompleksowym zestawem narzędzi ewaluacyjnych przyspiesza czas wprowadzania projektu na rynek. Wśród produktów uzupełniających znajdują się m.in.: przetworniki C/A (DAC5682Z, DAC5688), wzmacniacze (THS4509), podzespoły radiowe (TRF3703, TRF3761), procesory transmisyjne DPD (GC5325), obwody dystrybucji sygnału zegarowego (CDCE72010) i procesory DSP (TMS320C6727B).
  • Pierwszy z serii czterech 12- i 14-bitowych dwukanałowych przetworników A/C o częstotliwościach próbkowania 210 i 250 MSPS (ADS62P28, ADS62P29, ADS62P48). Zgodność pinowa z dwukanałową rodziną ADS6000 gwarantuje łatwość unowocześniania prędkości i rozdzielczości.

  Więcej informacji na stronie: http://www.ti.com