NX 6.0 Designer – nowy pakiet CAD

  Firma Siemens PLM Software poinformowała o wprowadzeniu nowej konfiguracji oprogramowania NX (dawniej Unigraphics).

  NX Designer posiada w pełni zaimplementowaną innowacyjną na skalę światową technikę modelowania czyli Synchronous Technology. Umożliwia ona m.in. parametryczne modelowanie z/lub bez użycia historii tworzenia oraz bezpośrednią dynamiczną edycję plików z innych systemów CAD. Pakiet CAD zawiera funkcjonalności znane już z wdrażanych pakietów NX, czyli:

  • Solid & Feature Modeling – modelowanie bryłowe
  • Assembly Modeling – złożenia, symulacje kinematyczne
  • Straight Brake Sheet Metal – gięcie blach
  • Drafting – tworzenie dokumentacji
  • Process Solutions for Stress and Vibration – pakiet do obliczeń MES
  • True Shading – narzędzia do wizualizacji

  Istotną funkcjonalnością jaką również zawiera jest Freeform Modeling, który posiada bardzo duże możliwości parametrycznego modelowania powierzchniowego.

  Pakiet wyposażony jest w translatory bezpośrednie (Solid Edge, SolidWorks, I-deas) i pośrednie jak Parasolid, Step, Iges, Dwg, Dxf, Stl…

  W stosunku do dotychczas znanych konfiguracji nie posiada wersji pływającej oraz narzędzi do PLM (Teamcenter Engineering), co nie ma istotnego znaczenia w przypadku klientów, którzy jeszcze nie używają PDM.

  Nowoczesne i zaawansowane funkcjonalności jakie posiada NX i jego cena katalogowa ustalona na poziomie poniżej 30 tys. zł, może stanowić nie lada wyzwanie dla programów średniego rzędu – zwłaszcza iż NX Designer jest dostępny również w polskiej wersji językowej.