Świat bez korków w AutoMapie 6!

  Najnowsza AutoMapa 6 prezentuje nowatorskie podejście do sposobu wyznaczania tras. Koniec  z niepewnością w korkach i nerwowym zgadywaniem którędy pojechać by ominąć korki i zdążyć na spotkanie. Dzięki systemowi AutoMapa Traffic, wyznaczając trasę przejazdu kierowca otrzyma dokładną informację, o której godzinie dotrze na miejsce mając jednocześnie pewność, że będzie to trasa najszybsza z możliwych.

        

  AutoMapa Traffic to system inteligentny. Z każdym kolejnym dniem i każdą godziną wie więcej nie tylko o statystyce ruchu drogowego, ale również o bieżącej sytuacji na drodze. Dane o natężeniu ruchu gromadzone są już od ponad roku z kilkunastu niezależnych źródeł. Ważną ich część stanowią informacje przekazywane anonimowo on-line przez użytkowników AutoMapy. Dzięki temu, AutoMapa Traffic dysponuje szczegółowym obrazem sytuacji drogowej całej Polski i wie jak zmienia się ruch uliczny w zależności od dnia i godziny naszej podróży. Nawet w godzinach szczytu i nawet w obcym mieście użytkownicy AutoMapy dotrą do celu szybciej od innych i jechać będą tak szybko i sprawnie, jakby mieszkali tam kilka lat. Użytkownicy AutoMapy posiadający urządzenia z dostępem do sieci Internet (np. Smartfony, Navroad 460 BT lub 560 BF) mogą, dzięki AutoMapa Traffic, korzystać zarówno ze statystycznych informacji o ruchu drogowym, jak i danych pobieranych w trybie on-line. Juz wkrótce pojawi się również program wspomagający szybką wymianę danych z serwerem AutoMapa Traffic dla urządzeń nie posiadających możliwości połączenia z Internetem.

        

  Cenna zaletą systemu AutoMapa Traffic okazało się uspokojenie jazdy. Kiedy widzimy przed sobą korek i nie wiemy czy oznacza on 10 minut czy godzinę opóźnienia naturalne staje się uczucie frustracji i próby ratowania sytuacji przez rozpaczliwe manewry i objazdy. Nabierając zaufania do AutoMapy Traffic kierowca już na starcie wie, ze system wybrał najszybszą możliwą w danej chwili trasę. Nawet więc gdy widzi korek wie, że nie ma szybszej drogi niż wybrana przez AutoMapę, a jeśli sytuacja na drodze się zmieni AutoMapa automatycznie zmieni trasę. Wie też jaki jest spodziewany czas dotarcia do celu. Uspakaja to jazdę i pozwala lepiej zaplanować czas, uprzedzić innych o ewentualnym spóźnieniu i np. spokojnie posłuchać radia. W listopadzie przekroczyliśmy łączną liczbę 450 tys użytkowników AutoMapy. Znaczna ich część włączyła w programie anonimowe przesyłanie danych o ruchu drogowym już od kwietnia. Wkrótce po publikacji AutoMapy 6 producent spodziewa się jeszcze większego zainteresowania w miarę poznawania zalet AutoMapa Traffic. A im wiecej użytkowników korzysta z systemu tym dokłaniejsze i szybsze informacje o korkach AutoMapa im udostępnia.

        

  Najnowsze mapy Polski, zawierające kompletną sieć dróg na terenie naszego kraju zawierają jedyną w Polsce, w pełni punktową bazę adresów przypisanych do konkretnych budynków. W najnowszej wersji AutoMapy liczba miast i miejscowości objętych takim sposobem numeracji zwiększyła się o kolejne 258 i przekroczyła już liczbę 2228 szt. Punktowe adresy są dostępne również po raz pierwszy dla miast i miejscowości zlokalizowanych w Czechach, Słowacji i Rosji.

        

  AutoMapa 6 to również najbogatsza na rynku baza Użytecznych Punktów (POI). Tak duża liczba punktów (ponad 470 tysięcy) wymagała nowego sposobu ich organizacji. Użyteczne Punkty są teraz prezentowane w formie hierarchicznego drzewa kategorii POI synchronizowanego z serwisem www.Miplo.pl. Cennym uzupełnieniem jest nowa funkcja Miplo Pics, dzięki której możliwe jest wyświetlanie zdjęcia wraz z krótkim opisem Użytecznego Punktu.

        

  Jazda z AutoMapą to jazda bezpieczna. Dostępne już wcześniej informacje o 500 najniebezpieczniejszych strefach drogowych w Polsce, ponad 15 tysiącach przejazdów kolejowych, miejscach kontroli drogowej i fotoradarach zastały wzbogacone o najpełniejszą w Polsce  bazę ograniczeń prędkości. AutoMapa 6 zawiera blisko 16 tysięcy znaków początku i końca terenu zabudowanego, kilkadziesiąt tysięcy znaków ograniczeń prędkości, z czego ponad 20 tysięcy zlokalizowanych na drogach międzynarodowych, krajowych i wojewódzkich oraz znaki ograniczeń w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Radomiu.

        

  AutoMapa 6 jest jeszcze bardziej multimedialna niż dotychczas i pozwala na konwersję śladu GPS do formatu KML używanego do wizualizacji trójwymiarowych danych przestrzennych m.in. w Google Earth. Kompatybilność z Google Earth jest krokiem w stronę połączenia AutoMapy z popularnymi źródłami informacji przestrzennej oraz internetowymi zasobami serwisów YouTube czy Panoramio. Funkcjonalność ta stanowi rozwinięcie możliwości zaplanowania podróży w lokalizatorze Targeo.pl i przeniesienia trasy do AutoMapy. Planując podróż, również zagraniczną,  możemy sprawdzić jak wygląda hotel, do którego się wybieramy, jak malownicza jest trasa oraz dokładnie zobaczyć okolicę swojej wyprawy.

        

  AutoMapa 6 dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników posiadających ważną subskrypcję. Program można pobrać ze strony www.AutoMapa.pl