Studenci na podium

Zakończył się 6. Studencki Konkurs Projektowy CNS Solutions

Kolejny konkurs studencki organizowany przez CNS Solutions został zakończony. Wyłoniono trzech najlepszych młodych projektantów. W tym roku w szranki o miano najlepszego młodego designera SolidWorks stanęło ponad 40 uczestników ze szkół technicznych z całego kraju. Jury, po burzliwym głosowaniu, wyłoniło zwycięzców głównych nagród.

– Poziom prac nadesłanych na tegoroczny konkurs był znacznie wyższy niż w ubiegłym roku. Uczestnicy przysłali prace zróżnicowane zarówno tematycznie, jak i funkcjonalnie. Zauważalny jest również trend nowatorskich projektów koncepcyjnych. Jednak główny nurt oscyluje wokół projektów mechanicznych. Ich złożoność, wykorzystanie zakresu pakietów Solid- Works – animacje, analizy, wizualizacje – wszystko to składało się na naszą końcową ocenę – powiedział Paweł Dziadosz, przewodniczący jury.

W tegorocznym konkursie pierwsze miejsce zdobył Tomasz Nalborski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za projekt brony wirnikowej. Drugie miejsce zajął student Politechniki Warszawskiej, Tomasz Sobieszek za projekt rotacyjnego silnika gwiazdowego. Trzecie przypadło w udziale Michałowi Wojdzie, studentowi Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego, za projekt rozdrabniacza laboratoryjnego. Co roku przyznawana jest również nagroda dla najlepszego prowadzącego. Nagrodę taką otrzymuje opiekun z największą liczbą zgłoszonych prac i którego studenci zajmą najwyższe miejsca. W tym roku zwycięzcą w tej kategorii został dr inż. Andrzej Łukaszewicz z Politechniki Białostockiej. Trzeba dodać, że nie jest to pierwsze zwycięstwo inż. Łukaszewicza. W latach 2004 i 2005 uzyskał ten tytuł dwa razy z rzędu. Dzięki staraniom organizatorów nagrody przyznawane w konkursie są cenne i zapewne okażą się przydatne w rozwijaniu talentów młodych projektantów. Są to: stacja robocza HP, karty graficzne PNY nVidia Quadro, SpaceNavigator, komputer HP i licencje SolidWorks Student Edition.

Nagrody zostaną wręczone na Konferencji CNS Solutions we wrześniu br. Wtedy, tradycyjnie już, firma CNS Solutions ogłosi kolejny, 7. konkurs – ale szczegóły zostaną podane na konferencji.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji w następnym konkursie. 

Organizator: CNS Solutions

Sponsorzy konkursu:

HP, Servodata Elektronik,

3D Connexion, nVidia,

PNY Technologies, SolidWorks Co.

Patronat medialny:

Design News Polska

Więcej o konkursie:

www.cns.pl/edukacja/konkurs6