Sprzęt komputerowy- Zmiana generacji kart graficznych NVIDIA Quadro®

    W związku z wprowadzeniem w życie dyrektywy 2002/95/WE w sprawie ograniczenia w użyciu substancji niebezpiecznych (z ang. RoHS – Restrictions on Hazardous Substances) z dniem 1 lipca b.r. wstrzymany zostanie import do Europy kart graficznych NVIDIA Quadro® przeznaczonych do współpracy z komputerami wyposażonymi w złącze AGP. Karty te nie spełniają wymogów dyrektywy i zostaną wycofane ze sprzedaży. Tym samym dokona się ostatecznie zmiana standardu kart graficznych na rzecz szyny PCI-Express.

    Rodzina kart graficznych NVIDIA Quadro® FX PCI-E zostanie wzbogacona w ciągu bieżącego roku o kolejne, zupełnie nowe modele, praktycznie w każdym z obszarów zastosowań grafiki 2D (karty Quadro® NVS) oraz 3D (karty Quadro® FX). Te ostatnie są najczęściej kupowanymi kartami graficznymi do współpracy z programami inżynierskimi klasy mid-range (Solid Edge, SolidWorks i in.) i high-end (CATIA, Unigraphics, Pro/E).

    Informacja powyższa przeznaczona jest dla tych z Czytelników, którzy zamierzają modernizować posiadane komputery i noszą się z zamiarem kupna kart graficznych Quadro® na złączu AGP. Wprowadzenie dyrektywy nie będzie miało wpływu na warunki serwisowania kart AGP znajdujących się na terenie Unii Europejskiej.

    www.servodata.com.pl