Space Explorer – manipulator 3D firmy 3Dconnexion zdobywa prestiżową nagrodę iF Product Design Award.

SpaceExplorer – manipulator 3D firmy 3Dconnexion zdobywa prestiżową nagrodę iF Product Design Award.

W uznaniu za swój ergonomiczny i innowacyjny design SpaceExplorer firmy 3Dconnexion został nagrodzony na iF Product Design Award 2008 w kategorii „komputery”. Ta prestiżowa, międzynarodowa nagroda jest jednym z najstarszych i najlepiej znanych wyróżnień przyznawanych każdego roku podczas Targów CeBIT.

Używany w połączeniu z tradycyjną myszką i klawiaturą, SpaceExplorer jest idealnym narzędziem dla projektantów i inżynierów, pozwalając symultanicznie obracać, zbliżać, oddalać, przesuwać i manipulować kamerą / modelem w trójwymiarowym środowisku pracy. Łatwo dostępne klawisze funkcyjne umożliwiają wydajniejszą pracę w aplikacjach bez konieczności użycia klawiatury.

„Cieszymy się że SpaceExplorer otrzymał nagrodę iF Product Design i nosi znak jakości iF” – powiedział Deter Neujahr, Prezes 3Dconnexion. „Skupiamy się na ergonomii naszych produktów aby zapewnić ich użytkownikom maksymalny komfort. Ta nagroda potwierdza naszą strategię w tworzeniu produktów, które oferować mają idealne połączenie wyglądu i funkcjonalności”.

Linia innowacyjnych produktów firmy 3Dconnexion – SpacePilot, SpaceExplorer, SpaceTraveler i SpaceNavigator – dostarczaja użytkownikom niepowtarzalnych doświadczeń w nawigacji 3D. W odróżnieniu od tradycyjnej myszki, która zapewnia kontrolę w dwóch wymiarach, manipulatory 3D pozwalają na intuicyjną pracę i nowe standardy tworzenia obiektów w trójwymiarowej przestrzeni. SpaceExplorer to idealny następca swoich poprzedników: modeli SpaceBall i SpaceMouse

O 3Dconnexion, firmie Logitech

3Dconnexion, przedsiębiorstwo filialne będące całkowicie własnością Logitech (SWX: LOGN) (Nasdaq: LOGI), jest wiodącym dostawcą urządzeń do nawigacji 3D do celów trójwymiarowego projektowania i wizualizacji. Urządzenia 3Dconnexion wspierają obecnie najpopularniejsze i najpotężniejsze aplikacje trójwymiarowe oferując użytkownikom bardziej intuicyjny i naturalniejszy sposób współdziałania z rójwymiarową treścią wygenerowaną przez komputer. Nagradzane urządzenia 3Dconnexion są stosowane przez projektantów, animatorów i artystów na całym świecie. 


SANDISK WPROWADZA NA RYNEK OSADZONE PAMIĘCI FLASH O POJEMNOŚCI 16 GB, PRZEZNACZONE DLA NAJNOWSZEJ GENERACJI TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

Firma SanDisk, lider na rynku kart pamięci flash, zaprezentowała osadzone pamięci flash (EFD) z linii iNAND™ o pojemności 16 gigabajtów GB.

Nowe modele pamięci SanDisk iNAND uzupełniają dotychczasową, wiodącą w branży linię 8GB. Pojemność produktu uległa podwojeniu przy zachowaniu standardowych, określonych przez JEDEC wymiarów obudowy 12x16mm. Było to możliwe dzięki ostatnim postępom w dziedzinie wielopoziomowej technologii MLC NAND flash. Dzięki temu integracja z telefonami komórkowymi odbywa się praktycznie na zasadzie „plug and play” i trwa bardzo krótko. Urządzenia iNAND wykorzystują ponadto wiodący w branży i sprawdzony w praktyce interfejs SD™.

Próbki modułów iNAND 16GB powinny trafić do producentów telefonów komórkowych w drugim kwartale 2008 r., a na drugą połowę 2008 r. zaplanowane jest wprowadzenie wersji 32GB.