Skanowanie 3D – inaczej

    Pierwszy samopoziomujący się ręczny skaner 3D już w Polsce

    Staranie ułożony przedmiot, precyzyjne ustawienie skanera i wstrzymujemy dech… uda się czy nie. Te niegdyś nieodzowne elementy skanowania przestrzennego można dziś śmiało odłożyć do lamusa Galopująca szybkim krokiem technika co rusz podsuwa nam coraz to nowsze rozwiązania. Znaczący postęp w dziedzinie precyzji skanowania poczyniła firma Zcorporation, wypuszczając na rynek nowe urządzenie – ręczny skaner 3D Zscanner700.

    WIDOK ogólny urządzenia

    Urządzenie dające możliwość szybkiego skanowania, łatwe w obsłudze, a przede wszystkim – będące skanerem ręcznym(!). Dzięki połączeniu skanera z podręcznym komputerem łączem FireWire oraz automatycznej szybkiej kalibracji, skaner jest gotowy do użycia zaledwie kilka minut po włączeniu – i po uprzednim rozmieszczeniu na powierzchni skanowanego przedmiotu markerów. Zscanner 700 jest urządzeniem plug-and-play, dającym możliwość zapisu skanowanego modelu w czasie rzeczywistym.

    DANE TECHNICZNE Zscanner700

    Waga:                          980 gram

    Wymiary:                     160 x 260 x 210 mm

    Pomiar:                        18 000 pomiarów/s

    Klasa lasera:                 II (bezpieczny dla oczu)

    Rozdzielczość w osi z:    0,1 mm

    Dokładność:                  do 0,05 mm

    ISO:                             20 µm + 0,2 L/1000

    Skaner ręczny, dzięki swej konstrukcji i mobilności, uzyskuje możliwość skanowania niedostępnych dla stacjonarnych skanerów przestrzeni, Pierwszy samopoziomujący się ręczny skaner 3D już w Polsce a dzięki specjalnemu systemowi samopozycjonowania możemy śmiało skanować dany przedmiot – bez przerwy. Ergonomiczna obudowa (160x260x210mm) oraz wyjątkowa lekkość skanera (980 gram), daje możliwość wygodnej pracy urządzeniem nawet przez dłuższy czas jego używania.

    Zastosowanie skanera ręcznego ogranicza nam jedynie wyobraźnia. Stał się on nieodzownym narzędziem w medycynie, technikach multimedialnych, muzealnictwie, a przede wszystkim w inżynierii odwrotnej i konstruowaniu.

    Ze skanerem będzie się można bezpośrednio zapoznać na VI Międzynarodowych Targach Produkcji i Technologii PROTECH’06 (Warszawa, 14–16 listopada) na stoisku firmy Car Technology sp. z o.o.– oficjalnego przedstawiciela w Polsce

    www.rapid-prototyping.pl