Siłowniki z tłoczyskami ze stali nierdzewnej

  Nowość w profilu produkcji wrocławskiej firmy Pneumat System

  Z myślą o szczególnie wymagającej grupie klientów, a zwłaszcza o biurach konstrukcyjnych, wrocławska firma Pneumat System wprowadziła do swojej produkcji siłowniki z tłoczyskiem ze stali nierdzewnej w zakresach średnic 12 ÷ 25 (stal nierdzewna X5CrNi1810) i 32÷100 (stal nierdzewna X20Cr13). Oferta dotyczy wszystkich produkowanych w Polsce siłowników.

  Co zyska potencjalny nabywca udoskonalonych siłowników?

  Dzięki walcowanym dodatkowo prętom ze stali szlachetnej uzyskano płynną pracę siłowników, obniżając zużycie elementów narażonych na siły tarcia, co znacznie wydłuża żywotność cylindrów. Zastosowanie stali nierdzewnej w produkcji tłoczysk gwarantuje także całkowitą odporność na korozję, a więc możliwość zastosowania wszędzie tam, gdzie środowisko narażone jest na dużą wilgotność (ubojnie, myjnie samochodowe) czy też w pomieszczeniach otwartych (betoniarnie). Poza tłoczyskiem ze stali szlachetnej, rygorystyczne potrzeby wymagających sektorów produkcyjnych spełnia zastosowany specjalny „czysty” profil siłownika (seria TTM). Dodatkowo wszystkie siłowniki z oferty Pneumat System przystosowane są do pracy w środowisku bezsmarowym.

  Wartym podkreślenia jest fakt, że ceny nowych cylindrów pozostają bez zmian w porównaniu do wykonania standardowego. Jest to możliwe dzięki ciągłemu unowocześnianiu parku maszynowego, a więc obniżeniu kosztów produkcji, a przede wszystkim – ciągłemu podnoszeniu jej standardów.

  www.pneumat.com.pl


  Inwestycje

  • Dell zainwestuje w Łodzi

   Amerykański koncern komputerowy Dell wybuduje w Łodzi za 120 mln euro fabrykę

   O inwestycję zabiegała również Słowacja. Po trwających rok rozmowach, Amerykanie wybrali jednak Łódź. Dell zainwestuje w Polsce 120 mln euro i – wraz z kooperantami – da nawet 12 tys. miejsc pracy. Będzie to największa inwestycja w Łodzi.

  • Dachy do kabrioletów z Żar

   Niemiecka firma Wilhelm Karmann GmbH kupiła 7ha ziemi w żarskiej strefie gospodarczej. Nakłady inwestycyjne na nową fabrykę systemów dachowych wyniosą 10 mln euro. Początkowo zakład zatrudni 100 osób

  • Bezprzewodowa rewolucja informatyczna w Płocku

   W Płocku rozstrzygnięto zamówienie na zaprojektowanie, budowę, dostawę oraz instalację miejskiej infrastruktury informatycznej polegającej na udostępnieniu bezpłatnego dostępu do internetu drogą radiową

   Zamówienie ogłoszone przez Urząd Miasta w Płocku udzielone zostało firmie Nextira One Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Nextira One obecna jest w Polsce od 1992 r. i jest dostawcą kompleksowych rozwiązań z zakresu budowy systemów telefonii IP, zintegrowanych sieci transmisji głosu i danych. Umowa pomiędzy miastem a NextiraOne została podpisana 21 lipca b.r. Inwestycja zostanie sfinalizowana do końca 2006 roku, a jej łączny koszt wyniesie 2,5 mln złotych. Obejmie budowę miejskiej sieci informatycznej dla wydziałów urzędu miejskiego i związanych z nim jednostek oraz wybranych instytucji działających w mieście.

  www.automatykaonline.pl