Siemens PLM Software kupuje technologię Rulestream

  Siemens PLM Software  poinformował o zakupie technologii Rulestream® oraz aktywów związanych z marką,  wiodącego systemu engineer-to-order (ETO), oprogramowania dzięki któremu producenci mogą usprawniać procesy biznesowe wykorzystywane w zindywidualizowanej produkcji na potrzeby klienta. Siemens PLM Software będzie oferować to rozwiązanie swoim klientom pod marką Rulestream, przejmie także pełną odpowiedzialność za bieżący rozwój i wsparcie oprogramowania.

  „Od ponad ośmiu lat dzięki oprogramowaniu Rulestream firmy mogą efektywnie wykorzystywać raz zdobytą wiedzę, co pozwala im na błyskawiczne projektowanie produktów zgodnie ze indywidualną specyfikacją klienta. W efekcie podnosi to wydajność pracy inżynierów oraz skuteczność w przetargach, zabezpieczając jednocześnie wielkość marży, skracając terminy realizacji zamówień oraz obniżając koszty.” – mówi Chuck Grandstaff, wiceprezes ds. produktów oraz główny dyrektor ds. technologii w firmie Siemens PLM Software. „Dzięki technologii Rulestream możliwe jest zwiększanie dochodów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych, co decyduje o przewadze konkurencyjnej tego rozwiązania na rynku. Jako najnowszy produkt w naszym asortymencie rozwiązań, będzie stanowić idealne dopełnienie kompleksowej oferty oprogramowania do rozwoju oraz zarządzania życiem produktu.”

  Procesy biznesowe ETO znajdują zastosowanie w coraz szerszej grupie branż produkcyjnych, takich jak; produkcja energii, wentylacja i klimatyzacja -HVAC, technologie przepływu cieczy, przemysł ciężki, maszynowy, czy też baza dostawcza przemysłu samochodowego i lotniczego. Rosnące zapotrzebowanie na zindywidualizowane konfiguracje produktów wykonywanych na zamówienie lub dostosowanych do wymagań konkretnego klienta, stawia przed tymi firmami specyficzne wyzwania. Istnieje ciągła rynkowa presja na firmy produkcyjne, aby realizować coraz większa liczbę indywidualnych zamówień z zachowaniem jakości oraz skuteczności swoich ofert przy jednoczesnym skróceniu czasu realizacji zamówienia i optymalizacji wykorzystania zasobów biorących udział w procesie produkcji.

  Rulestream jest odpowiedzią na te wyjątkowe wyzwania przy produkcji na zamówienie – ETO, dzięki kompleksowym rozwiązaniom obejmującym procesy: realizacji sprzedaży, konstrukcję, technologię i produkcję. Dzieje się tak głównie dzięki zarządzaniu wiedzą o produkcie z poziomu biura konstrukcyjnego i wykorzystaniu jej do automatyzacji kluczowych procesów biznesowych w przedsiębiorstwie. Rulestream usprawnia procesy „od zapytania do oferty” oraz „od zamówienia do realizacji” dla najbardziej złożonych produktów, co pozwala producentom na sprzedaż skorelowaną z ich wydajnością konstrukcyjną i produkcyjną.

  „Musimy szybko dojść do końca projektu, ponieważ dzięki temu możemy przygotować oferty i pozyskiwać nowe zamówienia przy jednoczesnym dokładnym oszacowaniu kosztów ich realizacji.” – mówi Kip Alexander, starszy menadżer ds. technologii, z firmy Babcock and Wicox. „Umożliwia nam to Rulestream, dzięki któremu jesteśmy w stanie skrócić czas przygotowania naszej oferty z kilku tygodni do kilku dni. System pozwala konstruktorom zająć się ograniczeniami konstrukcyjnymi w zautomatyzowany sposób oraz przygotować ostateczne projekty w dziesięć razy krótszym czasie.”

  Poprzez bieżące ulepszenia funkcjonalne i wsparcie, Siemens PLM Software będzie w dalszym ciągu rozwijać wartość biznesową systemu Rulestream dla obecnych i przyszłych użytkowników. Siemens PLM planuje ścisłą integrację systemu Rulestream z NX™, swoją propozycją oprogramowania CAD/CAE/CAM z Teamcenter, swoim rozwiązaniem do cyfrowego zarządzania cyklem życia produktu. Dodanie systemu Rulestream do linii produktów firmy Siemens PLM Software wzmocni i zwiększy nakłady na rozwój rozwiązań  wspierających Projektowanie Oparte na Standardach oraz Konstruowanie Oparte na Wiedzy poprzez aplikacje NX i Teamcenter.