Obsługa protokołu CDP firmy Cisco w przełącznikach MICROSENS

    Firma MICROSENS wprowadza w swoich przemysłowych przełącznikach Gigabit Ethernet obsługę protokołu CDP (CISCO Discovery Protocol). Dzięki tej funkcjonalności przełączniki firmy Cisco są w stanie rozpoznawać bezpośrednio podłączone do nich urządzenia. Umożliwia to automatyczne wykrywanie i wizualizację topologii sieci Fiber To The Office (FTTO) za pomocą pakietu zarządzającego CISCO Works.

    Protokół firmy Cisco pozwala komponentom sieci w pełni automatycznie wygenerować listę bezpośrednio podłączonych urządzeń, które również obsługują protokół CDP. Informacje zawarte na liście to m.in. nazwa urządzenia, typ oprogramowania wbudowanego, dodatkowe oznaczenia interfejsów, adres IP, itp. Protokół CDP działa w warstwie drugiej i jest stosowany przede wszystkim w urządzeniach firmy Cisco.

    Protokół jest dostępny w dwóch wersjach: CDPv1 i CDPv2. Wersja 2 oferuje rozszerzone listy i więcej informacji, co umożliwia szybsze odnalezienie ewentualnych błędów.

    Nowa funkcjonalność jest dostępna już teraz dla przełączników przemysłowych Gigabit Ethernet z serii Profi Line MICROSENS. Aby z niej skorzystać, wystarczy w prosty sposób zaktualizować oprogramowanie wbudowane. Wkrótce pojawi się też odpowiednia wersja dla przełączników Gigabit Ethernet FTTO najnowszej generacji.