Rozszerzona „nawigacja” 3D

  SpaceNavigator i SpaceExplorer do użytku w pracy, w domu i w szkole

  Firma 3Dconnexion wprowadziła dwa nowe urządzenia do nawigacji w 3D, SpaceNavigator i SpaceExplorer, czym zakończyła budowanie kompletnego portfolio rozpoczęte przez wprowadzenie SpacePilot’a w 2005 r. SpaceNavigator to urządzenie do nawigacji 3D na poziomie podstawowym, idealne dla profesjonalistów, studentów, ale także entuzjastów, a SpaceExplorer – to bogato wyposażone urządzenie z poziomu mid-range. Oba zapewniają naturalne i intuicyjne sterowanie trójwymiarowymi przedmiotami i środowiskami. Sugerowana cena detaliczna SpaceExplorer’a to 299 EUR, SpaceNavigator’a PE (Personal Edition) wynosi 59 EUR, a SpaceNavigator’a SE (Standard Edition) – 99 EUR i obejmuje licencję do zastosowań komercyjnych. Aby zwiększyć przydatność i kompatybilność z całym asortymentem produktów, 3Dconnexion wypuściła wersję 3.0 oprogramowania 3DxSoftware, która zawiera m.in. nowy kreator konfiguracji (Configuration Wizard) i dodatkowe wsparcie dla programów Autodesk Design Reviewer, Autodesk DWF Viewer, Google Earth i Google SketchUp.

  Z dniem 31 grudnia 2006 r. zaprzestano produkcji urządzeń SpaceBall i SpaceMou- se, przy czym oba produkty będą wspierane i serwisowane do 31 grudnia 2009 r.

  Nie wszystko taniej, ale…

  3Dconnexion obniżył cenę wielokrotnie nagrodzonego SpacePilot’a, (opisywanego także na naszych łamach navigatora 3D) do 399 EUR. SpacePilot jest jedynym urządzeniem do nawigacji w 3D, wykorzystującym wyświetlacz LCD w celu pokazywania poleceń, które dynamicznie aktualizują się, kiedy użytkownicy przełączają aplikacje lub zmieniają tryby pracy. Nie zmieniła się sugerowana cena detaliczna SpaceTraveler’a, lekkiego przenośnego urządzenia dla mobilnych projektantów – nadal wynosi 199 EUR.

  Asortyment produktów 3Dconnexion obejmuje różnorodne urządzenia do nawigacji trójwymiarowej w cenach od 59 EUR do 399 EUR, dzięki czemu odpowiada potrzebom i możliwościom finansowym wszystkich użytkowników.

  – Rozszerzający się krąg zastosowań projektów i wizualizacji trójwymiarowych napędza potrzebę intuicyjnej, łatwej do stosowania nawigacji w trzech wymiarach – powiedział Rory Dooley, prezes 3Dconnexion. – Asortyment produktów 3Dconnexion oferuje rozwiązania dla ludzi o wszystkich poziomach wiedzy i potrzeb.

  http://www.3Dconnexion.com

  http://www.3Dconnexion.pl

  3Dconnexion, przedsiębiorstwo filialne będące całkowicie własnością Logitech, jest wiodącym dostawcą urządzeń do nawigacji 3D do celów trójwymiarowego projektowania i wizualizacji. Urządzenia 3Dconnexion wspierają obecnie najpopularniejsze i najpotężniejsze aplikacje trójwymiarowe. Centrala firmy znajduje się w San Jose, w Kalifornii, a jej główna siedziba europejska mieści się w Seefeld, Niemcy.

  &nbsp

  Cechą charakterytyczną wszystkich urządzeń 3Dconnexion jest manipulator, który umożliwia użytkownikom „poruszanie się” w trzech wymiarach bez konieczności użycia klawiatury lub myszy w celu zmiany kierunku. Inżynierowie mogą używać manipulatora by jednocześnie przesuwać, oddalać, przybliżać i obracać modele trójwymiarowe, co nie jest możliwe przy pomocy myszy i klawiatury. Urządzenia sterowane drugą ręką zmniejszają ilość ruchów myszą, niezbędnych do wykonywania zwykłych zadań, ponieważ użytkownicy nie muszą tak często przełączać narzędzi, aby manipulować zobrazowaniem trójwymiarowym.