Rockwell Automation przyspiesza czas wprowadzania na rynek nowego projektu w zakresie automatyki przemysłowej i uruchamia FactoryTalk Design Hub

FactoryTalk® Design Hub™ to nowe oprogramowanie dla chmury, stworzone od podstaw w celu poprawy wydajności projektowania systemów. Dostępne zawsze i wszędzie przy użyciu tylko przeglądarki internetowej, nie wymaga pobierania ani instalowania ani odpowiedzialności za konserwację oprogramowania.

Rockwell Automation, największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową i transformacją cyfrową, ogłasza uruchomienie FactoryTalk® Design Hub™. Organizacje przemysłowe mogą teraz przekształcić swoje możliwości w zakresie projektowania automatyzacji za pomocą bardziej uproszczonego, produktywnego sposobu pracy opartego na chmurze. Zespoły o różnej wielkości, o różnych kompetencjach i zlokalizowane w różnych miejscach od teraz mogą pracować wydajniej, dzięki ulepszonej współpracy, zarządzaniu cyklem życia i dostępowi na żądanie do oprogramowania w chmurze. Rezultatem jest zwiększona wydajność projektowania, krótszy czas wprowadzania na rynek oraz systemy, które są znacznie tańsze i mniej kosztowne zarówno w budowie, jak i utrzymaniu. 

W nowej erze „pracy z dowolnego miejsca” posiadanie scentralizowanych narzędzi do projektowania na żądanie ma kluczowe znaczenie dla firm, aby skalować produkcję i łatwo dostosowywać się do zmieniających się potrzeb klientów – powiedział Brian Shepherd, starszy wiceprezes ds. oprogramowania i kontroli w firmie Rockwell. „FactoryTalk Design Hub zapewnia inżynierom produkcji dostęp do pełnej gamy narzędzi i możliwości Rockwell Automation w ramach scentralizowanego węzła umożliwiającego pomyślne projektowanie i współpracę w całym zespole i w większym przedsiębiorstwie”.

FactoryTalk Design Hub usprawnia opracowywanie i wdrażanie projektów automatyzacji dla organizacji przemysłowych, przy jednoczesnym przestrzeganiu najnowszych standardów bezpieczeństwa i najlepszych praktyk informatycznych (IT). Umożliwia zespołom dostęp do projektów na żądanie z dowolnej przeglądarki internetowej za pomocą oprogramowania, które jest zawsze aktualne i elastycznie skaluje użytkowników oraz moc obliczeniową, aby sprostać wymaganiom związanym z obciążeniem projektu.

„Cyfrowa transformacja możliwości projektowania automatyzacji wymaga zarówno chmury, aby zmaksymalizować produktywność programistów systemów sterowania, jak również wymaga, aby wszystkie narzędzia programowe były połączone ze sobą cyfrowym wątkiem, aby zmaksymalizować współpracę, skalowalność i produktywność” – mówi Craig Resnick, wiceprezes, ARC Advisory Group. „FactoryTalk Design Hub firmy Rockwell Automation umożliwia bezproblemowe połączenie wątków cyfrowych między narzędziami programowymi do projektowania, wizualizacji, cyfrowego bliźniaka, pamięci masowej i zdalnego dostępu, które zapewniają twórcom systemów sterowania natychmiastowy dostęp na żądanie do wszystkich projektów automatyki, niezależnie od ich lokalizacji, pomagając firmom przyspieszyć ich inicjatywy, od transformacji cyfrowej po konwergencję IT/OT.”

Firmy szukają lepszych sposobów na rozwiązanie swoich najpilniejszych problemów. Tradycyjne podejście do projektowania oprogramowania ogranicza współpracę, skalowalność i produktywność. FactoryTalk Design Hub zajmuje się tymi trzema podstawowymi problemami w zakresie wszystkich potrzeb projektowania przepływu pracy w automatyzacji.

FactoryTalk® Design Studio™ to nowe oprogramowanie dla chmury, stworzone od podstaw w celu poprawy wydajności projektowania systemów. Dostępne zawsze i wszędzie przy użyciu tylko przeglądarki internetowej, nie wymaga pobierania ani instalowania ani odpowiedzialności za konserwację oprogramowania. Począwszy od projektowania sterowników, FactoryTalk Design Studio skraca czas projektowania, wykorzystując nowoczesne praktyki tworzenia oprogramowania i zintegrowany system kontroli wersji. Zespoły mogą współpracować łatwiej niż kiedykolwiek dzięki zautomatyzowanym narzędziom do udostępniania i scalania zmian, a rozmiary projektów mogą być dynamicznie skalowalne dzięki obsłudze wielu kontrolerów w jednym projekcie. FactoryTalk Design Studio jest gotowe do zmiany sposobu tworzenia systemów automatyki przemysłowej.


Rockwell Automation