Siemens Digital Industries Software ogłosił dziś, że Applied EV, australijska firma specjalizująca się w dziedzinie bezpiecznych, autonomicznych, cyfrowych systemów sterowania i modułowych platform pojazdów do zastosowań komercyjnych, wykorzystuje portfolio oprogramowania i usług Siemens Xcelerator w celu wsparcia projektowania, zapewnienia jakości i budowowania swoich autonomicznych pojazdów nowej generacji.

Applied EV tworzy przyszłość transportu dzięki nie wymagającym kierowcy, wydajnym rozwiązaniom transportowym z wykorzystaniem aplikacji opartych o architekturę ASIL (Automotive Safety Integrity Level) dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego. Chmurowe oprogramowanie Teamcenter® X firmy Siemens do zarządzania cyklem życia produktu (PLM) z portfolio Siemens Xcelerator jest zaufanym narzędziem dla Applied EV w zakresie projektowania i przepływu prac nad jakością, pomagającym obniżyć koszty i skrócić czas wprowadzania produktu na rynek.  Ogłoszenie to następuje po niedawnym sukcesie Applied EV w testowaniu samojezdnego, bezkabinowego pojazdu użytkowego na europejskich ulicach i ogłoszeniu zawarcia długoterminowego partnerstwa z globalnym producentem OEM, Suzuki Motors.

Flagowy produkt Applied EV, Digital Backbone (DBB), to specjalnie skonstruowany system kontroli oprogramowania dla aplikacji elektrycznych i autonomicznych. DBB zwiększa możliwości cyfrowe pojazdów elektrycznych, co z kolei zmniejsza złożoność sprzętu i koszty produkcji, optymalizując wdrażanie technologii autonomicznej jazdy i wspierając nową generację architektury pojazdów, które mają być całkowicie zdefiniowane programowo. Został starannie wykonany, aby spełnić najwyższe wymagania bezpieczeństwa, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla autonomicznych zastosowań poziomu 4/5.

“Współpraca z globalnym gigantem technologicznym, firmą Siemens, ma strategiczne znaczenie  dla realizacji długoterminowej wizji Applied EV. Zapotrzebowanie na w pełni autonomiczne pojazdy i technologie gwałtownie wzrasta. Nowa, oparta na chmurze platforma PLM firmy Siemens pomoże nam sprostać temu zapotrzebowaniu, zapewniając lepsze zarządzanie zmianami i jakością” – powiedział Julian Broadbent, współzałożyciel i dyrektor generalny Applied EV. “Pomaga zwiększyć szanse na wprowadzenie  właściwego sprzętu i oprogramowania już za pierwszym razem, usprawniając zintegrowane podejście firmy do inżynierii”.

“Siemens jest zaangażowany we wzmacnianie innowacyjnych firm, takich jak Applied EV, aby napędzać ich działania na rzecz zrównoważonego wzrostu i  transformacji swoich branż” – powiedziała Samantha Murray, wiceprezes i dyrektor zarządzająca Siemens Digital Industries Software, Australia i Nowa Zelandia. “Applied EV to prawdziwa australijska historia sukcesu firmy wiodącej na rynku, dzięki innowacyjnemu projektowaniu, danym i produkcji. Znajdują się w czołówce komercyjnych technologii autonomicznych, które mogą mieć zastosowanie w dowolnym pojeździe lub systemie, w wielu branżach. Jesteśmy dumni ze współpracy z Applied EV, ponieważ mamy wspólny cel, jakim jest wykorzystywanie oprogramowania do wprowadzania innowacji i kwestionowania status quo.”


Siemens Digital Industries Software