Roche otwiera Centrum Usług Informatycznych w Poznaniu

Firma Roche Polska, lider wśród firm farmaceutycznych, otwiera w Poznaniu Centrum Usług Informatycznych. Do końca 2010 roku poznańska placówka planuje zatrudnienie ponad 100 specjalistów.

Decyzja o otwarciu już drugiego oddziału właśnie w Polsce wynika z panującej w kraju stabilnej sytuacji polityczno – ekonomicznej oraz dostępności wysoko wykwalifikowanych specjalistów IT, co stwarza przyjazne warunki do inwestowania. W wyniku rosnącego zapotrzebowania na usługi informatyczne w obrębie całej Grupy Roche poznańskie centrum, podobnie jak centrum mieszczące się w Warszawie, będzie specjalizowało się w tworzeniu i utrzymywaniu systemów informatycznych na potrzeby badań klinicznych. Powstawać będą w nim również nowoczesne portale internetowe i programy wspomagające wewnętrzne procesy w firmie Roche.

Dokonując wyboru odpowiedniej lokalizacji w Polsce kierowaliśmy się dobrą współpracą z władzami miasta, dostępnością wykwalifikowanej kadry IT, infrastrukturą oraz odległością geograficzną od Warszawy. Po szczegółowej analizie okazało się, że właśnie Poznań najlepiej spełnia nasze oczekiwania – stwierdza Monika Białoń, dyrektor Centrum Usług Informatycznych Roche w Polsce.

Roche poszukuje na poznańskim rynku pracy utalentowanych programistów, specjalistów wsparcia IT i testerów ze znajomością języka angielskiego. Stawiamy na młodych ludzi u progu kariery zawodowej. Oferujemy dobry start w globalnej organizacji oraz kulturę promującą innowacyjność – twierdzi Marek Marszałek, menedżer poznańskiego oddziału Centrum Usług Informatycznych Roche.

Docelowo organizacja informatyczna zbudowana z ośrodków w Warszawie, Poznaniu i Istambule będzie obsługiwać oddziały Roche w ponad 100 krajach na świecie, wspierając co najmniej 75 tys. użytkowników.

Więcej informacji o Grupie Roche można uzyskać na stronie: www.roche.com