Bydgoszcz Polską Doliną Narzędziową

Pod takim hasłem zapraszamy na trzecie Targi Form i Narzędzi POLTOOLS 2009, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 7 – 9 października 2009 roku na terenie nowego Centrum Targowo – Wystawienniczego w Myślęcinku. Tradycja branży budowy narzędzi do przetwórstwa tworzyw sztucznych w Bydgoszczy, sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Wydział Bydgoskiej Fabryki Narzędzi przekształcił się w Fabrykę Form Metalowych FORMET, która szybko stała się największym producentem narzędzi w tej części Europy. Rzesze pracowników tej firmy, podobnie jak i Bydgoskiej Eltry, rozpoczynało własną działalność w branży, co w rezultacie przyniosło miastu i okolicy wiele wspaniałych firm, które dzisiaj stanowią rdzeń Bydgoskiego przemysłu narzędziowo – przetwórczego. Około 30 narzędziowni z naszego regionu zapowiedziało swój udział w trzecich targach POLTOOLS, stanowiąc tym samym fundament imprezy, na którą zapraszamy firmy związane z przemysłem budowy narzędzi, zaopatrujących we wszelkie niezbędne materiały do produkcji. Producentów stali oraz metali nieżelaznych, producentów tzw. normaliów, elementów automatyki, osprzętu hydraulicznego, pneumatyki siłowej, sterowania, konstrukcji elementów gorąco kanałowych oraz dysz, producentów grafitu. Zapraszamy również firmy handlowe oferujące specjalistyczne komponenty stosowane w procesach produkcji i eksploatacji narzędzi przetwórczych.

Jednocześnie będziemy kontynuować i rozwijać pomysł Giełdy Kooperacyjnej, która odbyła się po raz pierwszy na Targach POLTOOLS w 2008 roku. Ideą Giełdy jest połączenie inwestorów, poszukujących dobrych partnerów po stronie wykonawców narzędzi z narzędziowniami. Ostatnia Giełda wykazała bardzo duże zainteresowanie naszym pomysłem, w wyniku przeprowadzonych prezentacji firm takich jak: Electrolux, Rosti, Apator, Bosch, Siemens, Sermo.

Planujemy zaproszenie inwestorów zagranicznych i głównie w tym celu braliśmy udział w największych Targach Europejskich EUROMOLD 2008. Nasz udział w tych Targach jest również ważnym elementem popularyzacji Bydgoskiej Doliny Narzędziowej w EUROPIE.

Będziemy kontynuować cykl spotkań pod ogólnym hasłem „Okrągły Stół Design – Konstrukcja” adresowany głównie do projektantów i konstruktorów. Pracujemy również nad programem nowego spotkania wraz z Uniwersytetem Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy i Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Nowością będzie Giełda Pracy dla absolwentów szkół technicznych oraz specjalistów z zawodów poszukiwanych w branży narzędziowej.

Więcej informacji na stronie: www.targi-pom.com.pl