Premiera drugiej serii podcastu firmy Farnell „The Innovation Experts” o tytule „Przemysł 4.0 i przyszłość produkcji”

W drugiej serii podcastu „The Innovation Experts” omówione będą poglądy wiodących ekspertów branżowych z całego świata, pozwalające odkryć nowe trendy, wyzwania, produkty i oprogramowanie, napędzające innowacje w Przemysłowym IoT.

Farnell, będący częścią koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, opublikował dziś pierwszy odcinek drugiej serii globalnego podcastu: „The Innovation Experts” (pl.: „Eksperci Innowacyjności”). W ramach drugiej serii, zatytułowanej „Przemysł 4.0 i przyszłość produkcji”, badane będą najnowsze innowacje w świecie elektroniki. Pokazane zostaną także niektóre z wiodących na rynku komponentów i rozwiązań produkcyjnych, które umożliwiają wdrażanie innowacji technologicznych w Przemysłowym Internecie Rzeczy (IIoT – Industrial Internet of Things).

Nowa seria podcastu  to także unikalne wywiady z przedstawicielami firm Omega Engineering, Advantech, Eaton, ABB, Red Lion Controls i Schneider Electric. Cenne informacje, którymi dzielić się będą przedstawiciele tych firm pomogą przedsiębiorcom skorzystać z koncepcji kryjących się za Przemysłem 4.0 i zaimplementować szeroki wybór rzeczywistych aplikacji IIoT – zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Simon Meadmore, Vice President, Product and Supplier Management w firmie Farnell, powiedział: „O ile Przemysł 4.0 może być złożony i trudny do wdrożenia w starszych firmach przemysłowych, jest możliwe by wykorzystać wiele z koncepcji Przemysłu 4.0 i podejścia typowego dla tej idei by znacząco zwiększyć wydajność nawet takich fabryk. Korzystając z doświadczeń i wiedzy naszej globalnej sieci dostawców oraz klientów którym pomogli, nowa seria podcastu pokazuje w jaki sposób dowolna firma może wprowadzić do swoich zakładów produkcyjnych nowe technologie zwiększające wydajność i cechujące się pozytywnym zwrotem z inwestycji. Ogromna ilość technicznej wiedzy, prezentowanej w tej serii podcastu, wspiera pozycję firmy Farnell jako wiodącego na rynku dystrybutora produktów przemysłowych i elektronicznych a także świetnie wpisuje się w naszą filozofię zapewniania klientom bezpośredniego dostępu do innowacji, przy pomocy najbardziej wpływowych ludzi w branży.”

W drugiej serii podcastu „The Innovation Experts” omówione zostaną krytyczne tematy, takie jak nowa fala Przemysłu 4.0 i trendy inteligentnych fabryk, a także synergia rewolucji przemysłowej z elektryfikacją, potęga automatyki w Przemysłowym Internecie Rzeczy i wiele innych kwestii. Audycja będzie stanowić cenny materiał dla specjalistów ds. zakupów i profesjonalnych projektantów, a także inżynierów zajmujących się rozwojem produktów czy integracją systemów. Będzie też interesująca dla amatorów – entuzjastów którzy elektroniką zajmują się hobbystycznie i chcą być na czasie z nowymi trendami, wyzwaniami, produktami, oprogramowaniem i aplikacjami.

Pierwszy odcinek nowej serii będzie poświęcony sposobom, w jakie firmy zajmujące się procesami i produkcją mogą wdrożyć zasady Przemysłu 4.0 poprzez cyfryzację. Kevin Goohs, Dyrektor ds. Strategii Implementacji IoT, pracujący dla firmy Omega Engineering, omawia innowacyjne sposoby na usprawnienie istniejących instalacji zakładów produkcyjnych poprzez wyposażenie ich w krytycznie ważne rozwiązania, takie jak czujniki i nowe cyfrowe inteligentne sensory, które pozwalają na zbieranie informacji z fabryki w czasie rzeczywistym.

Dziś wszystkie dane zbierane przez urządzenia mogą mieścić się w sieci lokalnej, w chmurze, albo w obu tych miejscach, by spełnić wymagania poszczególnych aplikacji. W pierwszym odcinku użytkownicy dowiedzą się, jak dostosować swój zakład produkcyjny do idei Przemysłu 4.0 oraz zrozumieją kwestie monitorowania na krańcu sieci, identyfikowanie nowych mechanizmów i analizowanie zbiorów big data, a także dowiedzą się jak prowadzić projekty pilotażowe przed instalacją pełnego systemu.

Dave Beck, Global Director E-mech & Passives w firmie Farnell, powiedział: „W naszej najnowszej serii podcastu, chcieliśmy usłyszeć wiodących ekspertów, którzy stoją za najnowocześniejszymi innowacjami technologicznymi w świecie Przemysłowego Internetu Rzeczy. Bardzo się cieszę, że możemy podzielić się poglądami przedstawicieli niektórych z największych producentów sprzętu produkcyjnego z całego świata i pokazać w ten sposób, jak dostarczają oni optymalne rozwiązania dla Przemysłu 4.0 oraz jak umożliwiają klientom rewolucjonizowanie swojej działalności w przemyśle produkcyjnym i procesowym. Mamy nadzieję, że społeczność inżynierów pozytywnie przyjmie prezentowaną wiedzę oraz uzna ją za wartościową i interesującą, a być może nawet posłuży ona za inspirację do stworzenia kolejnej generacji innowacji.”

Farnell poczynił znaczące inwestycje w ciągu minionych 18-24 miesięcy w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości rozwiązania przemysłowe, poszerzając swój bogaty wybór elementów łączeniowych, pasywnych i elektromechanicznych. Dzięki temu oferta obejmuje teraz najnowsze rozwiązania zaufanych, globalnych marek. Farnell zapewnia specjalistyczne wsparcie techniczne, świadczone przez 24 godziny na dobę w dni robocze, pomagając w takich tematach jak pneumatyka, automatyka przemysłowa i technologie sterowania. Klienci mają też bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinarów, umieszczonych na stronach internetowych firmy.

Seria „The Innovation Experts” jest dostępna do bezpłatnego odsłuchania w głównych serwisach streamingowych, a w tym w Spotify, Apple, Amazon Music i innych.

Pierwszy odcinek, w którym występuje firma Omega Engineering jest zatytułowany „Wdrażanie Przemysłu 4.0 za pomocą istniejących i nowych elementów pomiarowych” (ang.: „Upgrading to Industry 4.0 using new and existing measurements”) i jest dostępny już teraz w serwisie Technical Resources Hub firmy Farnell.


Farnell