Pierwszy konkurs projektowania 3D zorganizowany podczas Autodesk University wygrali David Fano, Craig Barbieri i Henry Goeke

W dniach 2-5 grudnia 2008 r. odbyła się w Las Vegas, NV impreza szkoleniowa pod nazwą Autodesk University (AU). Podczas imprezy zorganizowano pierwszy konkurs projektowania 3D na żywo – Autodesk University Design Slam. David Fano, Craig Barbieri i Henry Goeke wygrali konkurs w kategoriach Architektura „Mniej i więcej”, Architektura “Mniej daje więcej” i Wzornictwo Przemysłowe: “Czas popatrzeć”. Konkurs AU Design Slam, realizowany przez Cut&Paste, to odbywające się na żywo na scenie zawody projektantów używających oprogramowania Autodesk do dynamicznego i widowiskowego tworzenia projektów cyfrowych na oczach widowni i jurorów.

Zaprojektowany przez Davida Fano nowoczesny mieszkaniowy budynek socjalny w nowojorskiej dzielnicy East River przyniósł mu pierwsze miejsce w kategorii Architektura: “Mniej i więcej”. Projekt budynku pomocniczego przy zaprojektowanym przez Mies van der Rohe Pawilonie Barcelońskim zapewnił Barbieremu pierwsze miejsce w kategorii Architektura: „Mniej daje więcej”. Wykonany przez Goeke’a projekt współczesnego zegarka dla 16 – 25-latków przyniósł mu zwycięstwo w kategorii Wzornictwo Przemysłowe: „Czas popatrzeć”.

Zainspirowany światowym sukcesem organizowanego przez Cut&Paste dorocznego Turnieju Projektowania Cyfrowego (Digital Design Tournament), konkurs AU Design Slam oparto także na dynamicznym formacie pozwalającym ukazać umiejętności uczestników, ich szybkość i obycie ze sceną. Biorący udział w konkursie mają 20 minut na zrobienie oryginalnych projektów, które przez cały czas pracy projektantów są pokazywane na wielkoformatowych ekranach.

O Cut&Paste

Cut&Paste (www.cutandpaste.com) jest areną społeczną służącą odkrywaniu, promowaniu i podnoszeniu statusu pracy projektantów. Jest żywym ogólnoświatowym ruchem artystów, firm i mediów pracujących nad wzmacnianiem współpracy twórców poprzez organizację imprez i wsparcie lokalne. Flagową imprezą Cut&Paste jest, narodzony w listopadzie 2005 roku w Nowym Jorku, Turniej Projektowania Cyfrowego rozgrywany na żywo na całym świecie każdego roku. Turniej w 2009 roku według planów odbędzie się w 16 miastach kuli ziemskiej. Ponadto, Cut&Paste pomaga w organizacji konkursów związanych z projektowaniem i imprez branżowych. Dodatkowe informacje o Cut&Paste można uzyskać na witrynie: www.cutandpaste.com.