Pierwsze targi i kongres BLECHbusiness w Polsce – sukces inauguracyjnej edycji imprezy

Zorganizowana w dniach 27 – 29 listopada w Warszawie pierwsza edycja imprezy branżowej BLECHbusiness spełniła pokładane w niej oczekiwania. Swą ofertę zaprezentowało na niej 100 wystawców – wszystkie stoiska w hali na międzynarodowych terenach wystawienniczych EXPO XXI zostały wykupione. Cel został osiągnięty – pokazano przekrojowy obraz branży i wszystkie etapy obróbki blach w jednym miejscu. Liderzy tego sektora przemysłu, a także liczne przedsiębiorstwa średniej wielkości oraz mniejsze firmy z Polski i innych krajów wykorzystały tę jedyną w swoim rodzaju okazję do pozyskania kontrahentów i klientów oraz zawarcia nowych kontraktów. Dla wielu wystawców targi stały się okazją do wejścia na zyskujący wciąż na znaczeniu polski rynek lub do umocnienia na nim swej pozycji. 

Impreza BLECHbusiness zgromadziła ponad 1500 zwiedzających. Większość z nich przyjechała z różnych regionów Polski, 9% gości przybyło z zagranicy. Skorzystali oni z bogatej oferty: zwiedzili stoiska targowe i uczestniczyli w przygotowanym przez Europejski Instytut Rozwoju Technologii Obróbki Blach EFB kongresie pod hasłem „Technologie zwiększające efektywność obróbki blach”. 

Wśród specjalistów z branży przybyłych na BLECHbusiness najwięcej było przedstawicieli sektora wyrobów z blach, dostawców części blaszanych oraz półproduktów (23% ogółu gości z branży). 17% zwiedzających reprezentowało przemysł produkcji wyrobów z żelaza i stali, zaś 15% – sektor konstrukcji ze stali i metali lekkich. Spory procent gości stanowili przedstawiciele sektora budowy maszyn, produkcji wyrobów z metali nieżelaznych, branży samochodowej oraz osoby z firm specjalizujących się w walcowaniu i formowaniu stali. Jeśli chodzi o stanowiska zajmowane przez zwiedzających, na targi przybyli głównie specjaliści zajmujący się obróbką blach ze wszystkich niemal branż przemysłowych. Większość z nich stanowiły osoby decyzyjne – przedstawiciele zarządów i managerowie z różnych firm oraz inżynierowie zajmujący się produkcją.   

Organizator imprezy, firma Mack Brooks Exhibitions Ltd, bardzo pozytywnie ocenia pierwsza edycję BLECHbusiness. „Już po wstępnej analizie ankiet widać, że zarówno wystawcy, jak i goście bardzo dobrze ocenili targi i kongres“ – podsumowuje Susanne Rauberger, Event Director odpowiedzialna za organizację BLECHbusiness. „Uznanie respondentów zyskała duża liczba specjalistów i osób decyzyjnych wśród zwiedzających oraz ranga wydarzenia. Pozytywne opinie ze strony branży oraz ogromny potencjał polskiego rynku utwierdzają nas w przekonaniu, że kolejna edycja targów – BLECHbusiness 2009 – będzie jeszcze lepsza i okazalsza.“  

Sukces BLECHbusiness 2007 w Polsce pokazał, że istniało duże zapotrzebowanie na imprezę branżową poświęconą obróbce blach. Dotychczas nie było w Polsce tego typu wydarzenia dedykowanego wyłącznie tej tematyce. Kolejna polska edycja targów zaplanowana jest na jesień 2009. Natomiast w przyszłym roku – w dniach 21 -25 października 2008 – po raz kolejny odbędzie się w Hanowerze największe światowe spotkanie branżowe sektora obróbki blach: międzynarodowa impreza EuroBLECH.

 

Autor informacji:

Susanne Neuner, PR Manager

Mack Brooks Exhibitions Ltd

Romeland House, Romeland Hill, St Albans, Herts AL3 4ET, England

tel: +44 1727 814400, faks: +44 1727 814401

e-mail: press@mackbrooks.co.uk

  

Jeżeli chcieliby Państwo otrzymać zdjęcia z imprezy BLECHbusiness 2007, prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania mailem na adres:  press@mackbrooks.co.uk