Pierwsza z Europy Środkowo-Wchodniej

Prototypowanie cyfrowe pomaga polskiej firmie efektywniej produkować sprzęt medyczny

Autodesk, Inc. przyznał firmie Famed Żywiec – największemu producentowi sprzętu medycznego w Polsce – tytuł „Inventor of the Month” za kwiecień 2007 r.

CYFROWY prototyp z Famed Żywiec

Program „Inventor of the Month” wyróżnia innowacyjne projekty i osiągnięcia inżynieryjne klientów, którzy w swojej pracy wykorzystują oprogramowanie do projektowania trójwymiarowego Autodesk Inventor. Famed jest pierwszą firmą z Europy Środkowo-Wschodniej, która uzyskała to wyróżnienie.

Famed Żywiec, położony w pięknej Kotlinie Żywieckiej, zatrudnia ponad 1100 osób i oferuje setki różnorodnych produktów oraz specjalistycznych mebli dla szpitali i gabinetów lekarskich. Wśród nich znajdują się: stoły i lampy operacyjne, łóżka szpitalne i rehabilitacyjne, fotele stomatologiczne, fotele ginekologiczne, inkubatory, kolumny anestezjologiczne, wózki do transportu chorych oraz specjalistyczne wyposażenie do sal operacyjnych.

Firma, produkując sprzęt medyczny, łączy ponad 80 lat doświadczenia na rynku z najnowocześniejszymi technologiami oraz osiągnięciami w zakresie badań i rozwoju. Pozwala to jej wytwarzać i oferować produkty najwyższej jakości, które spełniają rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa. Potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty jakości, w tym ISO 9001, ISO 13485 oraz ISO 14001 – standard zarządzania środowiskowego, którym wyróżnia się organizacje minimalizujące wpływ swoich działań na środowisko.

Autodesk Inventor odgrywa kluczową rolę w projektowaniu, a następnie wytwarzaniu produktów przez Famed Żywiec, respektując przy tym wymogi związane z ochroną środowiska naturalnego. Dzięki wykorzystaniu narzędzi do projektowania trójwymiarowego inżynierowie Famedu mogą „zobaczyć” i „doświadczyć” idee już na etapie projektowania, zanim staną się one gotowymi produktami.

Współpraca z autoryzowanym partnerem i dostawcą oprogramowania Autodesk – firmą Evatronix SA – umożliwiła firmie Famed Żywiec szybkie uzyskanie korzyści z prototypowania cyfrowego, jakie daje Autodesk Inventor.

– Modelowanie produktu w Autodesk Inventor oznacza dla nas ogromne oszczędności, szczególnie na etapie prototypowania i produkcji – wyjaśnia Piotr Koźbiał, dyrektor ds. badań i rozwoju w Famedzie. – Przed wprowadzeniem Autodesk Inventor, tworzyliśmy cztery do pięciu fizycznych prototypów. Projekt, przygotowany w Inventorze, jest właściwie pierwszym prototypem, dzięki czemu możemy łatwiej wprowadzać zmiany i optymalizować produkt, zanim rozpoczniemy fizyczne wykonanie. To oznacza duże oszczędności – dla nas i dla środowiska.

– Firmy z branży przemysłowej na całym świecie zdają sobie sprawę, że to co dobre dla środowiska naturalnego może być także dobre dla biznesu – mówi Robert „Buzz” Kross, wiceprezes Działu Rozwiązań dla Przemysłu, Autodesk. – Famed Żywiec, poprzez działania przyjazne środowisku, odgrywa wiodącą rolę w społeczności europejskiej. Nadanie firmie tytułu „Inventor of the Month” za kwiecień 2007 sprawiło nam wielką przyjemność.

Każdego miesiąca Autodesk nadaje tytuł „Inventor of the Month” jednemu z ponad 600 tys. użytkowników oprogramowania Autodesk Inventor. Zwycięzcy są wybierani za doskonałość w zakresie projektów inżynieryjnych oraz przełomową innowacyjność.

Więcej informacji o programie „Inventor

of the Month” można uzyskać kontaktując

się poprzez adres: IOM@autodesk.com

Famed Żywiec jest największym polskim producentem sprzętu medycznego. Zatrudnia ponad 1100 osób i oferuje kilkaset różnorodnych produktów, w tym: stoły i lampy operacyjne, łóżka szpitalne i rehabilitacyjne, fotele stomatologiczne, fotele ginekologiczne, inkubatory, kolumny anestezjologiczne, wózki do transportu chorych, specjalistyczne wyposażenie do sal operacyjnych, a także meble szpitalne i do gabinetów lekarskich. Famed, stawiając na wysoką jakość swoich produktów, otrzymał wiele certyfikatów jakości, w tym ISO 9001, ISO 13485, ISO 14001; inwestuje także w programy ochrony środowiska. Więcej informacji na stronie:

 

www.famed-zywiec.com