Panasonic przedstawia pierwszą na świecie zintegrowaną kamerę Full HD 3D

  Jesienią 2010 roku firma Panasonic Corporation wprowadzi do sprzedaży pierwszą na świecie profesjonalną, w pełni zintegrowaną kamerę Full HD 3D. Firma zacznie przyjmować zamówienia w kwietniu. Próbki inżynierskie profesjonalnej, półprzewodnikowej kamery Full HD 3D będą pokazywane na stoisku firmy Panasonic (Las Vegas Convention Center, hall główny, nr 9405) podczas targów 2010 International CES w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych, które odbędą się w dniach 7 – 10 stycznia.

  Kamera Full HD 3D zaoferuje następujące kluczowe korzyści:

  Łatwiejsza w użyciu

  Obecne systemy 3D to duże konstrukcje, w których dwie kamery są przymocowane równolegle do ramy albo ustawione prostopadle po dwóch stronach półprzepuszczalnego lustra. Potrzebne są też dwie nagrywarki. W nowej kamerze Full HD 3D firmy Panasonic obiektywy, głowica kamery i podwójna nagrywarka na karty pamięci są zintegrowane w jednej, lekkiej obudowie. Kamera zawiera też regulatory stereoskopowe, więc jest łatwiejsza w użyciu i obsłudze.

  System podwójnego obiektywu zastosowany w optycznej sekcji kamery umożliwia regulację punktu zbieżności. Dostępne są też funkcje automatycznej korekcji przemieszczenia w poziomie i w pionie. W konwencjonalnych systemach regulacje te trzeba wykonywać za pomocą komputera albo zewnętrznego procesora wideo. Nowa kamera będzie się jednak automatycznie rekalibrować bez korzystania z zewnętrznego sprzętu, co pozwoli na natychmiastowe rejestrowanie obrazu 3D.

  Bardziej elastyczna

  System rejestracji oparty na pamięci półprzewodnikowej ułatwia produkcję wideo Full HD 3D w trudnych warunkach. Kamera jest lżejsza i mniejsza niż bieżący sprzęt 3D, umożliwiając filmowanie „z ręki”. Instalacja i transport są łatwiejsze, więc kamera nadaje się idealnie do projektów sportowych, dokumentalnych i fabularnych.

  Niezawodna pamięć półprzewodnikowa i wydajny przepływ pracy

  Prawy i lewy strumień wideo Full HD pochodzące z podwójnego obiektywu kamery 3D mogą być nagrywane jako pliki na kartach pamięci SDHC/SD, które cechują się wyższą niezawodnością niż taśma, dysk optyczny, dysk twardy i inne mechaniczny systemy rejestrowania. Półprzewodnikowa konstrukcja bez ruchomych części znacznie ogranicza koszty konserwacji — kamera sprawdza się lepiej w trudnych warunkach i jest bardziej odporna na skrajne temperatury, wstrząsy i wibracje.

  Użytkownicy docenią też szybki, wydajny przepływ pracy z natychmiastowym i swobodnym dostępem do zarejestrowanej treści, łatwą łącznością z systemami Mac i PC oraz możliwością nagrywania większej ilości materiału.

  Bardziej przystępna cena

  Dzięki ustandaryzowanej, w pełni zintegrowanej konstrukcji kamera Full HD 3D będzie oferowana w znacznie niższej cenie niż tradycyjne systemy 3D. Transport będzie znacznie tańszy, a szybsza instalacja zmniejszy koszty pracy. Możliwość wykorzystania standardowych, powszechnie dostępnych kart pamięci SDHC/SD sprawi, że koszty nośnika staną się praktycznie nieistotne.

  Oprócz kamery Panasonic planuje zaoferować profesjonalny monitor 3D Full HD LCD do użytku terenowego, a także profesjonalny, cyfrowy mikser audio-wideo HD do produkcji programów na żywo. Panasonic będzie oferować profesjonalny sprzęt produkcyjny, aby twórcy wideo mogli efektywnie tworzyć treść 3D, którą konsumenci będą oglądać na swoich systemach kina domowego 3D.