Oprogramowanie FARO Scene 4.5 zwiększa możliwości skanowania laserowego

  Firma FARO Technologies oferująca przenośne, wspomagane komputerowo urządzenia pomiarowe i związane z nimi oprogramowania, poinformowała o wprowadzeniu na rynek programu FARO Scene 4.5. Jest to najnowsza wersja oprogramowania skanującego tej firmy. Program FARO Scene 4.5 zwiększa wydajność, mobilność i łatwość obsługi produkowanych przez firmę skanerów laserowych Photon i LS Laser Scanner.

  • Rejestracja skupisk: skany można obecnie łączyć w skupiska (tzw. klastry) i wzajemnie dopasowywać do siebie, co eliminuje potrzebę stosowania celów zewnętrznych.
  • Rozpoznawanie/rejestracja obiektów płytowych: obiekty „płytowe” o typowych grubościach, takie jak ściany i drzwi, są rozpoznawalne automatycznie, co zwiększa dokładność skanów i skraca czas ich późniejszej obróbki.
  • Rejestracja z instalacjami rurowymi i wieloma płaszczyznami: oprogramowanie przyspiesza wzajemne wyrównywanie skanów, ponieważ umożliwia rejestrację razem z typowymi obiektami infrastruktury technicznej, takimi jak rury i powierzchnie płaskie.
  • Rejestracja przy użyciu papieru szachownicowego: skany nie muszą być wyrównywane tylko przy użyciu kul referencyjnych, ponieważ oprogramowane FARO Scene 4.5 umożliwia wyrównywanie za pomocą celów na tzw. papierze szachownicowym — czyli w sposób najczęściej stosowany w wielu branżach i procesach roboczych — ułatwiając tym samym pomiary na stacjach roboczych typu total station.
  • Ulepszona wizualizacja 3D: czystsze skany, nowa funkcja wypełniania luk i gradientowy kolor tła zapewniają jeszcze bardziej realistyczne obrazy.
  • Lepsza praca z kolorem: program eliminuje zniekształcenia, umożliwiając regulację kolorowej nakładki.

  FARO TECHNOLOGIES POLSKA Sp. z o.o.

  ul. Grabiszyńska 241 A

  53-234 Wrocław

  Tel.:  +48 71 339 3276