Nowy „twardy” i mobilny

  Symbol Technologies wprowadza na rynek nowy komputer mobilny odporny na trudne warunki

  Firma Symbol Technologies, Inc. wprowadziła na rynek nowy, odporny komputer mobilny VC5090 przeznaczony do montażu w pojazdach i na stanowiskach pracy. Urządzenie może być stosowane w trudnych warunkach, np. na hali magazynowej, na rampie załadowczej, a nawet w chłodni. Oprócz wytrzymałej konstrukcji model VC5090 oferuje dużą wydajność przetwarzania danych oraz obsługę sieci bezprzewodowych, która umożliwia odczytywanie oraz gromadzenie danych w czasie rzeczywistym bezpośrednio z wózków widłowych. Dzięki zastosowaniu komputera VC5090, magazynierzy mogą pracować wydajniej, ponieważ unikają błędów związanych z przyjmowaniem towaru, składowaniem i pobieraniem, skanowaniem oraz wysyłką.

  KOMPUTER dla operatorów wózków widłowych? Dlaczego nie!

  Nowy komputer mobilny VC5090 spełnia normy przemysłowe i wojskowe w zakresie odporności na drgania i wstrząsy, dopuszczalnej temperatury pracy oraz szczelności (standard IP66). Produkt może wytrzymać wielokrotne wstrząsy i uderzenia, które często zdarzają się przy pracy wózka widłowego i może pracować również w ujemnych temperaturach. Model VC5090 wyposażono w ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który umożliwia wprowadzanie danych pracownikom noszącym rękawice ochronne i jest czytelny nawet przy słabym oświetleniu.

  – Poprzez wprowadzenie na rynek modelu VC5090, firma rozszerzyła ofertę odpornych komputerów mobilnych o produkt dostosowany do potrzeb wózków widłowych i innych pojazdów wykorzystywanych w magazynach. Urządzenie to ułatwi przedsiębiorstwom podejmowanie decyzji, usprawni działanie magazynów i pozytywnie wpłynie na wyniki finansowe – powiedział Jakub Abramczyk, Dyrektor Generalny polskiego biura Symbol Technologies. – Komputer mobilny Symbol VC5090 to wydajne rozwiązanie do zastosowań przemysłowych, zapewniające klientom nieprzerwaną pracę nawet w najtrudniejszych warunkach.

  Komputer Symbol VC5090 umożliwia łączność z dowolnymi bezprzewodowymi sieciami lokalnymi w standardzie 802.11a/b/ g, bezprzewodowe skanowanie i drukowanie przy użyciu łącza Bluetooth, głosowe wybieranie poleceń oraz nawiązywanie bezpośrednich połączeń za pomocą radiotelefonu VoIP. Tym samym zapewnia kontakt ze współpracownikami i dostęp do informacji w czasie rzeczywistym. Dodatkowo model VC5090 obsługuje technologię RFID, w związku z czym można go będzie bez trudu zintegrować z czytnikami RFID montowanymi na wózkach widłowych i innych pojazdach, które w przyszłości zaoferuje firma Symbol. Nowy komputer mobilny jest wyposażony w funkcje usprawniające zarządzanie łańcuchem dostaw oraz umożliwiające przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym.

  – Symbol VC5090 z systemem operacyjnym Windows CE zapewnia dostęp do najważniejszych informacji w czasie i w miejscu, w którym są najbardziej potrzebne. Firma Symbol wdrożyła system Windows CE w produktach obejmujących wiele różnych kategorii, co umożliwia jej szybkie tworzenie nowych urządzeń zaspokajających określone potrzeby rynku oraz wprowadzanie w dotychczasowych urządzeniach innowacyjnych funkcji. – powiedziała Jane Gilson, dyrektor oddziału ds. urządzeń mobilnych w firmie Microsoft.

  W celu zapewnienia klientom ochrony inwestycji i uzyskania maksymalnej wydajności, dział usług globalnych firmy Symbol oferuje w odniesieniu do komputera VC5090 pakiet „Service from the Start with Comprehensive Coverage”. Rozwiązanie to – opracowane z uwzględnieniem warunków pracy urządzeń – obejmuje przypadkowe uszkodzenia wszystkich elementów (w tym wyświetlaczy, ekranów dotykowych, elementów z tworzyw sztucznych oraz podzespołów wewnętrznych).

  Firma Symbol Technologies, Inc., działająca pod hasłem „The Enterprise Mobility Company™”, jest znanym dostawcą rozwiązań w dziedzinie systemów łączności bezprzewodowej dla przedsiębiorstw. Oferowane przez nią produkty i rozwiązania umożliwiają rejestrowanie informacji, przesyłanie ich między miejscem prowadzenia działalności a centralą oraz zarządzanie nimi. Systemy mobilne dla przedsiębiorstw firmy Symbol składają się z urządzeń do rejestrowania danych, technologii identyfikacji radiowej, platform obejmujących komputery mobilne, infrastruktury łączności bezprzewodowej, oprogramowania do obsługi urządzeń mobilnych oraz wysokiej klasy pakietów usług.

  W ten sposób umożliwia znaczne obniżenie kosztów oraz uniknięcie przestojów.

  www.symbol.com.