Nowy program typu CAD Elektryczny

  Grupa IGE+XAO, producent programów typu CAD Elektryczny, wprowadziła do sprzedaży w Polsce nowy programu o nazwie SEE Electrical

  Program był oferowany w Europie od wielu lat. Jego dawna nazwa CADdy++ określa filozofię programu: Intuicyjny i Wszechstronny program CAD dla potrzeb Projektu Elektrycznego. SEE Electrical stanowi uzupełnienie oferty IGE+XAO w Polsce. Dzięki trzem dostępnym poziomom program pozwala rozwijać się klientom zgodnie z rosnącymi potrzebami projektowymi – od poziomu Basic, poprzez Standard aż do poziomu Advanced.

  Program pozwala importować pliki formatów DXF/DWG/DXB oraz eksportować w formacie DWF oraz SVG. Projekt można publikować w sieci Web, co ułatwia pracę grupową oraz współpracę z poddostawcami (o znaczeniu pracy grupowej i coraz powszechnej globalizacji – można przeczytać na stronie… – przyp. red). Projektant może korzystać z wielu projektów jednocześnie – może je otworzyć i kopiować rysunki pomiędzy projektami. Można do nich dołączyć pliki Excel, czy Word.

  Program jest dostosowany do europejskiego rynku projektowego, z uwzględnieniem Rosji (czcionka cyryllic). Zawiera pełne biblioteki normowe zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej. Jest szczególnie polecany dla firm współpracujących z firmami w Niemczech, gdzie bardzo liczy się określony wygląd dokumentacji projektowej – zwłaszcza rysunków listew montażowych.

  SEE Electrical oferuje wszelkie podstawowe cechy programu dla elektryków: adresacja, kontrola styków, listwy. Cechą wyróżniającą program jest pomysł na zestawienia. Listy i zestawienia tworzone są on-line już w poziomie Basic. Inaczej mówiąc, dodanie na schemat dowolnego symbolu czy połączenia powoduje natychmiastową zmianę w zestawieniu – bez żadnego udziału projektanta. Dostępne są listy zacisków, połączeń, żył, wszelkie listy materiałowe, listy sygnałów PLC… Przykładowo: wstawienie kabla na schemat (już w Basic) powoduje automatyczne pojawienie się listy kablowej i listy żył.

  Już od 20 lat IGE+XAO Group produkuje, dostarcza, tworzy koncepcje, sprzedaje oraz rozwija serwis w zakresie programów do wspomagania projektowania. Rolą programów typu CAD Elektryczny, jest pomoc w  projektowaniu i obsłudze elektrycznej części dowolnej instalacji. Oferta IGE+XAO obejmuje pełny zakres programów typu CAD Elektryczny dostosowanych do wszystkich działów przemysłu.

   

  IGE+XAO Polska z siedzibą w Krakowie aktywnie uczestniczy w tworzeniu oprogramowania w ramach międzynarodowej korporacji. Zespół liczący ponad 100 osób wykonuje prace programistyczne, wykonuje testy oraz prace rozwojowe w ramach R&D.

  www.ige-xao.pl