Nowy poziom inteligentnej nawigacji 3D dla użytkowników SolidWorks

3Dconnexion ogłosiła wprowadzenie nowych usprawnień dla myszek 3D w pracy z SolidWorks, gwarantujących bardziej inteligentną nawigację w procesie projektowania.

Wykorzystując tą nową cechę myszki 3D firmy 3Dconnexion mogą teraz automatycznie skupiać się na wybranym przez projektanta punkcie oraz automatycznie ustawiac optymalne centrum rotacji, umożliwiając tym samym łatwiejsze i bardziej intuicyjne oglądanie zarówno największych modeli jak i najmniejszych detali. Dodatkowo, centrum rotacji jest teraz w dowolnym momencie przywoływane przez ikonkę, co również usprawnia nawigację. Nowa właściwość będzie udostępniona wraz z najnowszym darmowym sterownikiem 3DxWare.

 

“Wcześniej użytkownicy SolidWorks musieli przybliżać obiekt i ręcznie ustawiać nowe centrum rotacji. Posłuchaliśmy sugestii klientów i wprowadziliśmy możliwość całkowitej kontroli nawigacji wokół wybranego punktu,” powiedział Dieter Neujahr, Prezes 3Dconnexion. „Dzięki automatycznemu ustawieniu i wyświetleniu optymalnego centrum rotacji projektanci mogą teraz swobodnie koncentrować się na twórczej pracy projektowej z użyciem myszek 3D w SolidWorks.”

 

Z wprowadzeniem nowego update’u dostępne będą dwa tryby ustawienia centrum rotacji. Nowy Auto Rotation Center ustawia centrum rotacji jako punkt na modelu, który jest najbliższy centrum ekranu; jest to sposób szczególnie przydatny przy dużych zbliżeniach. W drugim trybie użytkownicy mogą po prostu wybrać punkt rotacji na modelu, by uprościć sobie zadanie projektowe.