Nowe czasy, większy format, lepsza jakość!

  Jako nowy redaktor naczelny Design News Polska jest mi bardzo miło przedstawić Państwu nadchodzące zmiany w czasopiśmie.

  Lutowy numer Design News Polska będzie różnił się od poprzednich. Oprócz zmian w wyglądzie magazynu (m.in. powiększenie formatu) zdecydowaliśmy się wprowadzić stałą pozycję dotyczącą tematów związanych z CAD/CAM/CAE/PLM – co będzie związane z przedstawieniem najnowszych produktów oraz innowacyjnych zastosowań tego oprogramowania na przykładach z całego świata. Pierwszy artykuł z tej tematyki dotyczy jednej z nowych gałęzi CAE, tzw.: „Model-Based Design”. „Model-Based Design” umożliwia inżynierom opracowanie modeli na poziomie systemu symulacjnego, których dynamika działania podzespołów i urządzeń może być opisana matematycznie.

  Ostatnie badanie opinii naszych czytelników wykazało, że ponad trzy tysiące czytelników Design News Polska woli czytać o najnowszych, innowacyjnych rozwiązaniach konstrukcyjnych i trendach w świecie techniki z całego świata, a nie tylko o tym co dzieje się w Polsce (tematy związane z Polską będą zachowane). Dlatego też Design News Polska będzie publikować artykuły związane z konstrukcyjnymi innowacjami, które pomogą lepiej konstruować produkty dla coraz to bardziej wymagających użytkowników pod względem zagadnień związanych ze środowiskiem naturalnym.

  Dlatego wprowadziliśmy nowy dział „Green Design” oznaczony charakterystyczną winietą:

  W ten sposób oznaczamy artykuły dotyczące ulepszania produktów pod względem oszczędzania energii, redukcji wydzielanego dwutlenku węgla lub odpadów chemicznych, a więc w konstruowaniu produktów, które są przyjazne dla środowiska naturalnego człowieka.

  Kontytuujemy tradycję przygotowywania szczegółowych raportów o rynku. Kolejny publikujemy w bieżącym wydaniu – tematem są obrabiarki CNC.

  Równocześnie rozszerzyliśmy tematykę o interesujące informacje z całego świata. W części „Flesz” zamieszczamy inspirujące konstruktorów wiadomości przedstawiające wybrane innowacje, jak tylko zostaną one wprowadzone na światowy rynek. Dzięki ścisłej współpracy z Design News wydawanym w USA oraz we współpracy z naszymi publikacjami w Japonii, będziemy w stanie przedstawiać Państwu najbardziej innowacyjne pomysły z krajów, gdzie wykorzystywane są najbardziej zaawansowane oraz innowacyjne technologie na świecie.

  Dodatkowo, Design News Polska będzie nadal załączać informacje o ważkich wydarzeniach. W tym wydaniu publikujemy artykuł o próbach konstruktorów w USA wykorzystania trójwymiarowego (3D) interaktywnego programu, znanego jako Second Life (SL). Dzięki temu inżynierowie oraz osoby związane z innymi zawodami lub ich klienci mogą uczestniczyć w aktywnym projektowaniu i udoskonalaniu nie tylko maszyn, ale i całych kompleksowych przedsięwzięć, np.: osiedli mieszkaniowych.

  Fascynujące!

  Cieszę się na myśl o współpracy z Państwem na obecnym etapie i w niedalekiej przyszłości, aby pomóc w budowaniu dobrze zorganizowanej i nowoczesnej społeczności inżynierskiej na światowym poziomie.

  Zapraszam do lektury

  inż. Krzysztof Ziemkiewicz

  redaktor naczelny

  Design News Polska