Nowa wersja Zortrax Z-Suite dla Mac OS X i Windows – jeszcze prostsze druko-wanie 3D

Oprogramowanie Z-Suite teraz z pełnym wsparciem dla systemu Mac OS X oraz łatwiejszą obsługą w Windows.

Firma Zortrax, polski lider w dziedzinie druku 3D, poinformowała o aktualizacji swojego autorskiego oprogramowania Z-Suite, które pozwala w łatwy sposób przygotowywać modele 3D do druku na platformach Mac OS X i Windows. Wprowadzone zmiany sprawiły, że obsługa programu stała się jeszcze bardziej intuicyjna, a użytkownicy zyskali nowe możliwości edycji w stosunku do poprzednich wersji. Program pozwala przygotować gotowe modele do druku bez specjalistycznej wiedzy. Zmiany w oprogramowaniu wpłynęły również na fizyczne właściwości powstających w drukarkach modeli.

Nowa wersja oprogramowania Z-Suite oznaczona została jako stabilna 1.0.0. i jest pierwszą, która zapewnia pełne wsparcie systemu Mac OS X. Oznacza to, że posiadacze komputerów Apple mogą teraz korzystać z pełni możliwości oprogramowania bez obaw o stabilność jego działania. Zmiany dotyczą również wersji dla systemu Windows (wsparcie dla wersji systemów od XP po 10), a najbardziej widoczne dotyczą interfejsu użytkownika – dzięki nim nie tylko poprawiono wygląd programu, ale również  wygodę obsługi i szybkość jego działania.

Program Z-Suite przetwarza modele 3D na pliki .zcode odczytywane przez drukarki Zortrax, a także pozwala określić właściwości, rozmiar i położenie drukowanych elementów na platformie drukarki. Wraz z aktualizacją oprogramowania poprawiono wydajność wyświetlania podglądu wydruku – modele ładowane są szybciej, a ich obsługa jest płynniejsza niż do tej pory. Poprawiono także pełne wyświetlanie wszystkich warstw modeli, dzięki czemu obraz generowany na komputerze nie zawiera żadnych uproszczeń w stosunku do drukowanego w rzeczywistości przedmiotu.

„Z-Suite to nasze autorskie oprogramowanie, które powstało po to, by proces przygotowywania modeli do druku 3D był jak najprostszy i intuicyjny. Dzięki Z-Suite mając gotowy projekt 3D, można go łatwo dostosować do używanych materiałów, powierzchni na platformie drukarki, czy określić pozycję, w jakiej przedmiot będzie drukowany. Przyjazny interfejs użytkownika sprawia, że do obsługi programu nie są wymagane specjalistyczne umiejętności.” – wyjaśnia Rafał Tomasiak, CEO Zortrax.  „Ponieważ Zortrax to zintegrowane środowisko druku 3D, przez rozwój oprogramowania wpływamy nie tylko na łatwość obsługi procesu druku, ale pozwala nam ono oddziaływać również na fizyczne właściwości wydruków, jakie powstają w naszych drukarkach.” – dodał Tomasiak.

Program Z-Suite został rozbudowany o nowe funkcjonalności, które bezpośrednio poprawiają jakość wydruków i wygodę korzystania z drukarek. Oprogramowanie w najnowszej wersji automatycznie generuje mosty – wypełnienia pustych przestrzeni wydruków lekkimi łączeniami zamiast podpór, co pozwala na łatwiejsze usuwanie materiału wspierającego z gotowych wydruków a także oszczędność używanego materiału. Zmiany w oprogramowaniu zaowocowały również stabilniejszym raftem (cienką warstwą materiału przygotowywaną jako podkład pod wydruk), który lepiej przywiera do platformy drukarki.

Nowa wersja oprogramowania Z-Suite zawiera również szereg mniejszych poprawek i aktualności zapewniających jeszcze lepsze doświadczenia z pracą ze środowiskiem druku 3D firmy Zortrax. Aktualizacja programu jest już dostępna dla użytkowników, starsze wersje Z-Suite są aktualizowane automatycznie z poziomu programu. Aktualizację można też pobrać ze stron Zortrax: https://zortrax.com/support-center.

Oprogramowanie Z-Suite to część kompletnego środowiska druku 3D opracowanego przez firmę Zortrax. Poza programem składają się na nie również drukarki 3D oraz szeroki wybór materiałów do druku opracowanych przez firmę. Połączenie wszystkich trzech elementów sprawia, że środowisko druku 3D firmy Zortrax zapewnia precyzyjne wydruki wysokiej jakości przy atrakcyjnej cenie.

###NEWS_VIDEO_1###