Najmniejsze-największe karty FLASH

  Nowe pojemności pozwalają na korzystanie z bogatych aplikacji multimedialnych w telefonach komórkowych

  Firma SanDisk® Corporation poinformowała, że rozpoczęła wysyłanie próbek 6- i 8-gigabajtowych kart pamięci flash microSD ™ High Capacity (microSDHC™) do największych producentów telefonów komórkowych oraz operatorów sieci komórkowych.

  Nowe karty idealnie nadają się do multimedialnych urządzeń, które łączą funkcje telefonu, odtwarzacza muzyki, komputera przenośnego, aparatu cyfrowego itp. Karta microSDHC o pojemności 8 GB może pomieścić ponad 2 000 cyfrowych piosenek, ponad 5 000 zdjęć o wysokiej rozdzielczości albo 5 godzin wideo MPEG 4 wysokiej jakości 2.

  Wprowadzenie karty do sprzedaży detalicznej oraz dostawy dla producentów telefonów i operatorów sieci są planowane na drugą część 2007 roku. Ceny nie zostały jeszcze ustalone.

  – Dzięki tym nowym kartom każdy telefon komórkowy z gniazdem microSDHC będzie dysponował pamięcią, dorównującą najbardziej pojemnemu modelowi iPhone – powiedział Jeff Kost, wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań mobilnych dla klientów indywidualnych w firmie SanDisk. – Co więcej, wymienne karty ułatwiają udostępnianie treści przyjaciołom, pobieranie plików z komputera oraz dodawanie pamięci przez zakup kolejnych kart. Oferując karty o pojemności 6 i 8 GB, SanDisk pozwala klientom cieszyć się większą ilością: zdjęć, map do nawigacji, plików wideo, gier i muzyki; bez względu na to, gdzie akurat są, w dowolnym telefonie z gniazdem microSDHC.

  SDHC to oznaczenie kart formatu SD™ lub pochodnego o pojemności większej niż 2 GB, które są zgodne z nową specyfikacją SD 2, umożliwiającą obsługę pojemności od 4 do 32 GB. Specyfikacja została opracowana przez SD Association, branżową organizację normalizacyjną, która zdefiniowała również trzy klasy minimalnej szybkości transferu danych. Nowe karty spełniają wymagania SD Speed Class 43.

  Oprócz kart microSDHC SanDisk oferuje producentom telefonów i operatorom sieci szeroką gamę osadzonych i wymiennych rozwiązań pamięciowych. Linie produktów obejmują osadzone stacje flash iNAND™ i mDOC™ oraz karty microSD ™, miniSD™, Memory Stick Micro™ M2 i Mega- SIM™.

  www.sandisk.com 

  SanDisk jest wynalazcą kart pamięci flash i największym na świecie dostawcą kart wykorzystujących opatentowane, zaawansowane technologie pamięci i kontrolerów flash. SanDisk ma siedzibę główną w Milpitas w Kalifornii i prowadzi działalność na całym świecie; ponad połowa sprzedaży przypada na kraje poza Stanami Zjednoczonymi.