ITM Polska 2007

Od czterech lat targi ITM Polska nieustannie umacniają swoją pozycję największych w kraju targów nowoczesnych technologii dla przemysłu. W tym okresie ich powierzchnia wzrosła o 88%. Także tegoroczne targi osiągnęły rekordowe rezultaty

Wystawcy ITM Polska 2007 zaprezentowali swoją innowacyjną ofertę na powierzchni blisko 30 000 m2, co oznacza wzrost w stosunku do poprzednich targów aż o 15%.

W targach ITM Polska uczestniczyło około 1 300 wystawców i firm z 36 krajów: Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malezji, Mołdawii, Monako, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Tunezji, Turcji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ekspozycję zwiedziło około 22 000 profesjonalistów.

Honorowy patronat nad targami sprawowali: minister gospodarki oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Ekspozycja targów ITM Polska 2007 podzielona była na branżowe salony tematyczne:

  • Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle – NOWOŚĆ 2007,
  • Energia,
  • LTS Transporta Salon Logistyki, Transportu i Spedycji,
  • Mach-Tool Salon Obrabiarek i Narzędzi,
  • Metalforum Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego,
  • Nauka dla Gospodarki,
  • Surfex Salon Technologii Obróbki Powierzchni,
  • Technogaz Salon Gazu i Nafty – NOWOŚĆ 2007,
  • Welding – NOWOŚĆ 2007.

Podobnie jak w latach ubiegłych targi ITM Polska 2007 cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wystawców zagranicznych. Ich udział wynosił 37%.

Nowością targów ITM Polska były też nowe ekspozycje specjalne: „Hydraulika” i „Stal Nierdzewna”. Zorganizowane zostały również znane z poprzednich targów i cieszące się dużą popularnością wśród zwiedzających parki technologiczne: „Pneuma” – oferta pneumatyki dla przemysłu oraz „Odlewnictwo”, a także ekspozycje specjalne „Automatyka dla przemysłu” i „Aparatura kontrolno-pomiarowa”.

Targi pełne nowości

Największą atrakcją dla profesjonalistów zwiedzających targi ITM Polska były nowości eksponowane na stoiskach. Wystawcy zaprezentowali kilkaset innowacyjnych rozwiązań wprowadzanych na rynek. Firma Panasonic, światowy lider w dziedzinie produkcji nowoczesnych urządzeń w zakresie automatyki spawalniczej, wybrała targi ITM Polska na miejsce europejskiej premiery najnowocześniejszego robota spawalniczego TAWERS. Stoiska, na których prezentowane były nowości, zostały specjalnie oznakowane.

Szczegółowa lista nowych produktów zgłoszonych przez wystawców znajduje się na stronie itm-polska.

Innowacje na wyciągnięcie ręki

Atrakcją dla zwiedzających targi ITM Polska jest możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych urządzeń na stoiskach. Zaletą tych targów jest bowiem prezentacja maszyn w ruchu.

Nowości technologiczne prezentowane były także na wydzielonych przestrzeniach demonstracyjnych. Wzorem ubiegłego roku w ramach Salonu WELDING odbyły się warsztaty AKADEMIA SPAWANIA III, które cieszyły się wyjątkowo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Wykład inauguracyjny w AKADEMII SPAWANIA III wygłosił prof. Jan Pilarczyk, dyrektor Instytutu Spawalnictwa z Gliwic.

Na specjalnej przestrzeni demonstracyjnej w pawilonie 6B zlokalizowana była interaktywna prezentacja POLIGON 2007, gdzie odbywały się prezentacje nowatorskich rozwiązań z zakresu technologii przygotowania powierzchni w procesach lakierniczych i malowania połączone z wykładami oraz konkursami. Każdy zwiedzający mógł zapoznać się z całym procesem obróbki powierzchni i osobiście wypróbować najnowsze urządzenia.

Innowacyjna wiedza

Atutem ITM Polska jest wyjątkowo bogaty program wydarzeń. Podczas targów odbyło się kilkadziesiąt specjalistycznych konferencji, seminariów i międzynarodowych spotkań biznesowych, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie we współpracy z partnerami branżowymi.

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach dostępne są w publikacji „Program wydarzeń ITM Polska 2007” na stronie itm-polska.

Kolejne targi ITM odbędą się już za rok – zapraszamy.

ERRATA:

 

W katalogu OEM dystrybuowanym na stoisku Trade Media International Holdings sp. z o.o., podczas ostatnich targów ITM, zakradł się dość istotny błąd. W indeksie firm został omyłkowo wydrukowany nieaktualny już adres firmy Alfa Laval. Właściwy adres, umieszczony poprawnie w części zasadniczej katalogu, to:

 

ALFA LAVAL POLSKA sp. z o.o.

 

ul. J. Dąbrowskiego 113, 93-208 Łódź

tel. (042) 642 66 00

faks (042) 641 71 78

www.alfalaval.com

e-mail: poland.info@alfalaval.com