NAJLEPSZE OFERTY NA RYNKU URZĄDZEŃ TECHNICZNYCH

  ELEKTRONIKA

  VCO 2850-3210 MHz firmy Crystek

  Typowy poziom szumów fazowych, moc sygnału wyjściowego

  Oscylator VCO (Voltage Controlled Oscillator) CVCO55CC-2850-3210 fi rmy Crystek pracuje w zakresie częstotliwości od 2850 do 3210 MHz przy zakresie napięcia sterującego 0,5V – 14V. Typowy poziom szumów fazowych tego oscylatora wynosi -103 dBc/Hz przy 10 kHz i ma on wyśmienitą liniowość. Typowa moc sygnału wyjściowego to +4,0 dBm.

  Crystek

  Czujnik magneto-indukcyjny WIM45 firmy TURCK

  Do bezpośredniego montażu na siłownikach pneumatycznych profilowych z rowkami typu T

  Czujnik WIM45 wykrywa położenie tłoka w standardowych siłownikach pneumatycznych dzięki wykorzystywaniu szeregu czujników Halla, które rozpoznają pole magnetyczne tłoka i przekazują sygnał do procesora. Położenie okablowania wyjścia analogowego czujnika dowolne, poprzez obrót czujnika o 180 stopni.

  TURCK

  Zestawy projektowe firmy Minco

  Umożliwiają łatwe testowanie i wykonywanie prototypów

  Flexible Heaters Prototype Design Kit – zestaw elastycznych grzejników do projektowania i wykonywania prototypów fi rmy Minco pozwala na łatwe testowanie i wykonywanie prototypów opracowywanej koncepcji ogrzewania przed rozpoczęciem wykonywania produktu na zamówienie użytkownika. Zestaw ten, składający się z elastycznych grzejników Thermofoil™, instrukcji oraz danych technicznych, pomoże skutecznie w postępie prac przez wykorzystywanie elastycznych grzejników w opracowywanym rozwiązaniu użytkowym. Przede wszystkim, prosimy zwrócić uwagę na to, jak cienkie, lekkie, z trawionej folii grzejniki mogą eliminować z Państwa projektów pręt, ceramikę, spiralę lub inne typy grzejników o większych rozmiarach.

  Minco

  Model P992 i P356 firmy Kavlico

  Mierzy przepływ powietrza, propanu lub gazu ziemnego

  Firma Kavlico opracowała dwa nowe niskociśnieniowe czujniki o wysokiej dokładności do zastosowań przy pomiarze ciśnienia w modulowanych piecach nowej generacji. Model P992 jest idealnie dopasowany do pomiarów strumienia powietrza, podczas kiedy P356 mierzy strumień propanu lub gazu ziemnego.

  Kavlico

  STEROWANIE RUCHEM

  AT 10 – Napędy calowych i metrycznych pasków rozrządu

  Oferują typy z podwójnym kołnierzem lub bezkołnierzowe

  162 kółka pasowe, oznaczone jako QPMAT10 w seriach metrycznych oraz jako QPEAT10 w calowych, wykonane są ze stopu aluminiowego 2024-T4 lub 2024-T351 albo ze stali AISI 1045. Wszystkie serie oferują typy z podwójnymi kołnierzami lub bezkołnierzowe, z zestawem śrub mocujących na wale lub bez nich. Są one zaprojektowane, aby pasować do wałów calowych w zakresie od ø0,375 cala (ø9,525 mm) do ø0,750 cala (ø19,05 mm) oraz wałów metrycznych od ø8 mm do ø16 mm. Na składzie znajduje się również seria pasków rozrządu 22 AT10 o długościach dla tej podziałki od 500 mm do 4030 mm. Paski te posiadają od 50 do 403 zębów i są dostępne z szerokościami paska 16 mm, 25 mm oraz 32 mm. Paski są wykonane z pokrytego nylonem, wzmocnionego włóknem szklanym neoprenu o zdolności obciążenia 220 N/mm.

   Econobelt/Quality Transmission Components

  Nowe nożyce firmy SAS Automation

  Zwiększają wydajność produkcji

  Nożyce są zaprojektowane z ostrzem w kształcie brzytwy, umieszczonym pod kątem 45 stopni do precyzyjnego odcinania detali w trudnych do osiągnięcia miejscach na wtryskarce. Nożyce zostały zaprojektowane z oprawką do ostrza na specjalnym cylindrze, w celu precyzyjnego odcinania części.

  SAS Automation

  Elmo wypuszcza serwonapęd Bassoon

  Oferuje do 1,9 kW ciągłej mocy, posiada zdolność automatycznego dostrajania

  Serwonapęd Bassoon z absolutnym enkoderem oferuje do 1,9 kW ciągłej mocy oraz 2,3 kW szczytowej dla silników ac, dc oraz liniowych. Łączy on pętle sprzężenia zwrotnego pozycji, cyfrową pętlę prądu oraz prędkości ze zdolnościami regulacyjnymi automatycznego dostrajania. Urządzenie jest dostępne jako cyfrowy wzmacniacz pozycji, prędkości lub bieżącego trybu, jako sieciowy napęd w rozproszonych systemach ruchu wykorzystujących interfejs CANOpen lub jako autonomiczny sterownik ruchu do sterowania jednoosiowymi serwomechanizmami.

  Elmo Motion Control

  HYDRAULIKA

  Przeciwwybuchowy czujnik ciśnienia firmy Ashcroft

  Dla trudnych warunków pracy

  Przeciwwybuchowe czujniki ciśnienia typu B700 firmy Ashcroft mogą być stosowane w szczególności do mediów o wysokim ciśnieniu i w trudnych warunkach pracy. Zamknięte w obudowie spełniającej wymagania NEMA 7/9-IP66, czujniki typu B700, mogą być używane w miejscach niebezpiecznych, klasyfikowanych jako Klasa 1, Dział 1 i 2 oraz Klasa 2, Dział 1 i 2. Każdy czujnik ciśnienia może być zestawiony z membranami wykonanymi z różnorodnych materiałów (nawet ze stopu Monela) lub z zewnętrznymi uszczelnieniami membrany, dostosowanymi do mediów o szczególnie żrących właściwościach.

  Zawory sterowane elektrycznie i pneumatycznie, serii „22” firmy Pneumadyne

  Zużywają mniej mocy, oferowane są z różnorodnymi przyłączami i dla różnych napięć

  Firma Pneumadyne, w swojej nowej serii „22” sterowanych elektrycznie i pneumatycznie zaworów, oferuje wysokowydajne trój- i czterodrożne zawory z przyłączami 1/8 NPT (wewnętrznymi). Zawory elektromagnetyczne 15-mm o mocy 1 W zużywają mniej energii i oferowane są z różnorodnymi przyłączami i napięciami. W uzupełnieniu do standardowych zaworów dwupołożeniowych, czterodrożnych, seria „22” zawiera również zawory w układzie trójpołożeniowym, czterodrożnym, z zamknięciem lub otwarciem w środkowym położeniu, aby można było spełnić wymagania systemu.

  Pneumadyne

  OPROGRAMOWANIE

  Oprogramowanie SpiTanII firmy AVX

  Rozszerza oprogramowanie do symulacji kondensatora tantalowego i z tlenkiem niobu

  Najnowsza wersja oprogramowania SpiTanII fi rmy AVX umożliwia projektantom przyjrzenie się całej podstawowej charakterystyce i parametrom kondensatorów tantalowych i z materiałem Oxicap® (tlenek niobu). Firma rozszerzyła również biblioteki oprogramowania symulacyjnego PSpice dla oferowanych przez siebie elementów układów scalonych z tantalu, polimeru i tantalu oraz tlenku niobu, jak również wprowadziła program V6.0 – oferowane przez fi rmę narzędzie programowe do wyboru kondensatora.

  AVX

  MATERIAŁY

  Masa termoprzewodząca stykowa Sarcon XR-Pe firmy Fujipoly

  Pomaga poprawić osiągi półprzewodnika

  Podobny do masy uszczelniającej termoprzewodzący materiał stykowy Sarcon XR-Pe firmy Fujipoly zaprojektowany został do szerokiego zakresu handlowych i konsumenckich zastosowań w elektronice. Materiał pomaga poprawić osiągi półprzewodnika poprzez wydajne przenoszenie niepożądanego ciepła do znajdującego się w pobliżu radiatora. Sarcon XR-Pe jest wysoce podatnym, o dużej przewodności cieplnej, niepalnym materiałem stykowym. Jego właściwości cieplne są równe najlepiej ocenianym silikonowym wkładkom uszczelniającym GR-m i XR-e firmy Fujipoly. Materiał Sarcon XR-Pe jest dostępny w arkuszach o grubości 2,0 lub 1,5 mm, o maksymalnych wymiarach 300 x 200 mm i może być zamawiany w postaci wykrojów, dostosowanych do potrzeb użytkownika.

  Fujipoly America

  Nowe powłoki firmy DSI

  Nowe odporne na wysoką temperaturę powłoki Spectral Metal

  Nałożone na cienkie arkusze stali nierdzewnej, za pomocą technologii napylania Micro- Dyn®, odporne na wysoką temperaturę powłoki High Temperature Spectral Metal Coatings, wytrzymują temperatury do 400o C. Powleczone arkusze mogą być cięte i formowane na określone wymiary i kształty, stosownie do wymagań użytkownika. Elementy mocujące, takie jak podłużne wycięcia, otwory na śruby i wieszaki, mogą być wykonywane w lustrze po nałożeniu powłoki, a same lustra mogą być precyzyjnie wyginane i kształtowane cylindrycznie z zagięciami o tak małym promieniu jak 25 mm.

  Deposition Science