Najlepsze oferty na rynku urządzeń technicznych, listopad 2008

  ELEKTRONIKA

  Linia produktów PMMK320 firmy ASTRODYNE

  Przełącznica zasilania o dużym upakowaniuj

  Linia zasilaczy PMMK 320 o dużym upakowaniu, wyprodukowana przez fi rmę Astrodyne została zaprojektowana tak, aby spełnić wymagania, co do przestrzeni i parametrów, stawiane przed narzędziami i systemami medycznymi i dentystycznymi. Dostarcza 320W mocy z aktywnym PFC. Wszystkie modele mają uniwersalne wejścia 90-264V prądu zmiennego. Dostępne jest również sześć modeli o napięciu wyjścia od 5 do 48V prądu stałego.

  Mikroprocesor SMC-40 firmy AMS

  Szybki, o niskim poborze mocy, w niewielkich rozmiarach

  Mikroprocesor SMC-40 został stworzony do sterowania silnikami krokowymi. Ten zaawansowany technologicznie kontroler cechuje szybkość, niski pobór mocy oraz niewielkie rozmiary. SMC-40 nie wymaga oscylatora piezoelektrycznego, układu resetowania modułu, czy pamięci trwałej.

  System wielozłączowy MIDI JUMPERS firmy WAGO

  Dostępne w wersji 2-, 3-, 5-, 7- oraz 10-cio biegunowej

  Firma WAGO rozszerzyła konfiguracje biegunów dla izolowanego łącznika grzebieniowego wykorzystywanego z serią 231 SYSTEM WIELOZŁĄCZOWY (MCS) MIDI (rozstaw wtyków 5/5.08 mm). Oprócz dwubiegunowej konfi guracji, wersje 3-, 5-, 7- oraz 10-biegunowe wzbogaciły grupę MCS MIDI, aby zapewnić dodatkową elastyczność zastosowań.

  FMEB firmy SCHURTER, filtry FMEC

  Zoptymalizowane do zastosowań prądu stałego.

  Wraz z serią FMEB oraz FMEC, firma SCHURTER rozszerza asortyment filtrów prądu stałego. Filtry te są szczególnie przeznaczone do układów prądu stałego, w szczególności tam, gdzie niezbędne jest tłumienie zakłóceń asymetrycznych.

  HYDRAULIKA

  Seria EM firmy CLIPPARD

   Dostępny w konfiguracjach dwu- i trójdrożnych.

  Nowy zawór EM firmy Clippard o wysokości trochę ponad 2,5 cm i średnicy około 1,9 cm dostępny jest w konfi guracjach dwui trójdrożnych i bazuje na mocowaniu opracowanym przez firmę Clippard. Dostępne są wersje o różnych napięciach oraz szybkości przepływu od 15 do 21 l/min. Niezawodna i sprawdzona konstrukcja mieści się w miniaturowej obudowie i zawiera wyprowadzenia przewodów z górnej części, umożliwiając obracanie korpusu przy montażu w pobliżu osi.

  DOH-20D firmy OMEGA

  Przenośny mikroprocesorowy miernik zawartości tlenu w roztworze.

  DOH-20D jest przenośnym mikroprocesorowym miernikiem zawartości tlenu w roztworze, wygodnym, prostym w obsłudze, dostarczającym w krótkim czasie dokładne wyniki. Dla uproszczenia odczytu wyników, na cyfrowym ekranie LCD wyświetlane są informacje o dużym rozmiarze czcionki. Ekran LCD podaje informacje o tlenie rozpuszczonym w mg/litrach lub procentach nasycenia oraz równocześnie o temperaturze.

  STEROWANIE RUCHEM

  LA35 firmy LINAK

  Nowatorski trwały siłownik

  Montaż i instalacja są teraz prostsze, gdyż w obudowie siłownika została umieszczona elektronika. Takie rozwiązanie dostarcza użytkownikom końcowym więcej korzyści, niż tradycyjne siłowniki. Stworzono nowe standardy dla elektrycznego ruchu liniowego. Nie ma już więc potrzeby, by kłopotać użytkowników końcowych koniecznością instalowania specjalnych skrzynek sterowania lub elektroniki między ich układami sterowania a LA35.

  LT190-EDLM firmy STEINMEYER

  Nowy silnik liniowy o niskim profilu.

  Stół wyprodukowany z aluminium o wysokiej wytrzymałości jest napędzany przez główny silnik liniowy niezawierający żelaza o zakresie ruchu od 150 do 500 mm. Wysokość całkowita stołu to 50 mm. Dokładność ustalania położenia, powtarzalność oraz maksymalna prędkość zależą od tego, który z trzech enkoderów wysokiej dokładności został użyty.

  Przełączniki tarczowe, przyciski firmy ELOBAU

  Model 151DT01 jest przystosowany do trudnych warunków

   Dostosowany do trudnych warunków i długotrwałego zastosowania zewnętrznego, model 151DT01 przełącznika tarczowego posiada stopień ochrony obudowy IP67 DIN EN 60529 oraz temperaturę roboczą od -25° C do +75° C. Urządzenie o rozmiarach 37×25,25×27,7 mm posiada przełącznik tarczowy o szerokości 8,2 mm, napięcie robocze wynoszące 4,5-5,5 V prądu stałego, natężenie prądu 15 mA, a napięcie wyjściowe od 0,5 do 4,5 V prądu stałego. Oparty na efekcie Halla z liniowym wyjściem analogowym, model 145MA z mikroprzyciskiem włącznika, posiada zakres temperatury roboczej od -16° C do +75° C.

  Silnik bezszczotkowy DC firmy MAXON

   Z wbudowanym kontrolerem prędkości 1-Q

  Seria charakteryzuje się wprowadzonymi napędami: płaskim EC 20, płaskim EC32 oraz płaskim EC45, jednak tym razem również wbudowanymi kontrolerami prędkości, przy zachowaniu prawie tych samych dotychczasowych rozmiarów. Oferowane jako wersja standardowa silniki 2-i 5 przewodowe, o zakresie mocy od 2 do 50 W. Napędy są dostosowane do instalacji przy znacznie ograniczonej powierzchni, tu, gdzie wymagane są długa żywotność i stała prędkość, jak również proste czynności kontrolne.

  Seria BLF 6200 oraz 6400 firmy ORIENTAL MOTOR B&R

  Zgodne z normami RoHS, wysoki poziom mocy oddawanej

  Seria BLF6200 oraz 6400 zapewniają programowany, bezszczotkowy silnik prądu stałego oraz pakiet sterownika kontroli prędkości. Puszka sterownika steruje bezszczotkowym silnikiem prądu stałego w zakresie prędkości od 80 do 4000 obr/min, czyli 50:1, z regulacją prędkości całkowitej w wysokości 0,6 procentu z powodu określonych zmian obciążenia, napięcia oraz temperatury.

  Moduł SRH firmy SCHUNK

  Budowa w pełni modułowa

  Obrotowe głowice nowego SRH posiadają modułową konstrukcję i składają się ze sprawdzonych i przetestowanych modułów obrotowych SRU połączonych z dwoma obrotowymi narożami, elektrycznymi przepustami EDF oraz przepustami do mediów MDF. Efektem tego jest precyzyjne obracanie się oraz długa żywotność produktu przy wykorzystaniu sprawdzonych komponentów. Stosowanie standardowych komponentów oznacza również krótkie terminy dostaw oraz wysoką dostępność komponentów, dzięki minimalnemu zapasowi części.