Muzyka z karty – Blaupunkt

    Dawniej, żeby posłuchać ulubionych utworów w samochodzie musiałeś używać płyt CD lub kaset magnetofonowych. Teraz muzyczne zasoby można zapisać na poręcznych kartach pamięci lub na przenośnych urządzeniach USB i zabrać ze sobą w podróż. Blaupunkt prezentuje dwa nowe modele radioodtwarzaczy bez mechanicznego napędu CD – Brisbane i Victoria.

    Nowe radioodtwarzacze Blaupunkta – Brisbane SD48 i Victoria SD48 to seria urządzeń bez mechanicznego napędu odtwarzania płyt. Po prawej stronie ich panelu przedniego znajduje się slot na popularne karty pamięci SD (Secure Digital) lub MMC (Multimedia Card). Za pomocą specjalnego kabla do radioodtwarzaczy można także podłączyć urządzenia USB.

    Dzięki prostej obsłudze i przejrzystemu wyświetlaczowi możliwy jest szybki dostęp do wybranych utworów, które można edytować i zapisywać w katalogach na karcie pamięci. Można również tworzyć własne listy odtwarzania. Funkcja „Last Position Memory“ zapewnia wznowienie odtwarzania w miejscu, w którym zostało ono ostatnio przerwane – dzieje się tak również wtedy, gdy urządzenie zostało wyłączone.

    Urządzenia umożliwiają odtwarzanie plików MP3/WMA, odbierają fale UKF, długie i średnie. Zintegrowany wzmacniacz 4 x 50 W dba o odpowiednią moc brzmienia, a wbudowany 3-pasmowy korektor pozwala dopasować je do indywidualnych gustów odbiorcy. Wyświetlacz radioodtwarzacza posiada system VarioColour RGB z 4 096 odcieniami kolorystycznymi, które dają możliwość zharmonizowania radioodtwarzacza z podświetleniem deski rozdzielczej.

    Kolejną wyróżniającą cechą nowych radioodtwarzaczy Blaupunkta jest możliwość połączenia ich z innymi urządzeniami elektronicznymi za pomocą nowego interfejsu C’n’C (Command and Control). Rozwiązanie pozwala na podłączenie do Brisbane i Victoria dodatkowych interfejsów iPoda oraz Bluetooth i na sterowania nimi z poziomu radioodtwarzacza. Znacznie ułatwia także przewijanie i wyświetlanie tytułów i wykonawców.